Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Nehoda u křižovatky Na Budech

23. října 2006, Rudolf Semanský

Křižovatka Na Budech si opět připsala další bod do statistiky dopravních nehod, když se ve čtvrtek 19.10. odpoledne při prudším přibrždění nákladního vozu převážejícího trafo plné transformátorového oleje přetrhla jistící lana a celý tento několikatunový kolos setrvačností vylétl z návěsu a převrátil se na rozšířený okraj vozovky před domy.

Naneštěstí zde právě stál zaparkovaný osobní vůz. Protože ve voze čekaly na své nakupující rodiče děti, štěstím v neštěstí bylo, že utržený náklad již neměl po zhruba desetimetrové "jízdě", poté co odřízl kus asfaltu a poškodil vodovodní potrubí dost energie, aby vozidlo vážněji poškodil. Během pádu došlo ale k utržení potrubí na trafu a rozlití většího množství oleje, který kontaminoval zeminu do hloubky zhruba 1 metru a vzniklo ohrožení průsaku do spodních vod a dokonce poškozeného vodovodního řadu.

K nehodě byl mj. povolán specializovaný hasičský útvar Dekonta a práce na likvidaci nehody a dekontaminaci půdy, které se zkomplikovaly vedením dalších sítí v místě nehody, včetně plynového potrubí, se protáhly do 1.00 hodiny po půlnoci a vlastně až do druhého dne.

Na nočních fotografiích je tušit a někdy i vidět - postupně kolona aut táhnoucích se ve večerních hodinách až od Vojkova, vysokozdvižný jeřáb, který prováděl zdvih trafa a na závěr již za umělého osvětlení likvidaci kontaminované zeminy.

Rudolf Semanský
člen občanského sdružení Mukařov-sko
Starosta - Mukařov
 

  Kliknutím zvětší-
te fotografii ..v
 
Nehoda 1
 
Nehoda 1
 
Nehoda 1
 
Nehoda 1
 
Nehoda 1

B  
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 
 

B

Související články a dokumenty:


 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz