Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Tobogany či vlnobití? Čestlice se dočkají koncem roku

10. března 2007, MF Dnes - www.idnes.cz

Studie bazénuČestlice - Po třech letech, kdy si Pražané mohli pouze z dálky prohlížet mohutnou stavbu nedokončeného akvaparku v Čestlicích, se teď konečně dočkají. Už na konci letošního roku si v něm budou moci zkusit, jaká je koupel v umělém vlnobití či jízda jeho několika tobogany.

„Součástí moderního akvaparku budou vnitřní i venkovní sauny a ve vstupní hale bude umístěno dvoupodlažní fitness-centrum,“ slibuje Otakar Šmíd ze společnosti SPGroup. Občerstvení návštěvníků budou sloužit dvě restaurace a několik barů. Poprvé v Česku akvacentrum nabídne možnost potápění do hloubky až 8 metrů nebo korálový bazén.

Stavbu akvaparku zahájil soukromý investor před čtyřmi lety, ale už po prvním roce mu došly peníze. Tři roky ležela hrubá stavba ladem. Až teď se ji chystá dokončit zcela nový investor – společnost SPGroup. Areál akvaparku se bude rozkládat na ploše více než 16 000 metrů čtverečních, Studie bazénujeho největší vodní plocha bude velká 2500 metrů čtverečních. Pro návštěvníky bude připraveno 660 parkovacích míst pro automobily a 10 pro autobusy.

Samotný vodní areál bude mít tři části – Palác dobrodružství, Palác relaxu a Palác vln. „Každý bude zaměřen na jinou skupinu zákazníků,“ vysvětluje Šmíd. Palác dobrodružství bude plný toboganů, skluzavek a je zaměřen na milovníky adrenalinových sportů. Palác relaxu nabídne odpočinek v bazénu a několika vířivkách. Hlavní atrakcí posledního objektu – Paláce vln bude bazén s umělým vlnobitím.

Součástí areálu akvaparku bude i hotel se 240 pokoji a kongresovým centrem.

 
Převzato včetně foto z MF Dnes - www.idnes.cz
 

B
 
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 

B

Další převzaté články: 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz