Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Beseda o životě v Číně

28. července 2006, Jan Kašpar

OpravyAutentické vyprávění s vlastními zážitky a zkušenostmi je většinou zajímavější než pasivní sledování natočené reportáže. To se potvrdilo i při červnové návštěvě autora tohoto příspěvku, který barvitě vyprávěl o svých osobních prožitcích z dlouhodobého pobytu v Číně obyvatelům penzionu Charita v Mukařově.

Bylo to vyprávění o řízení česko-čínského podniku na výrobu malých turbin ve městě Kanton na jihu Číny, o dobrodružné prázdninové cestě do podhůří Tibetu s návštěvou sídla pančelámy, ale i o kulinářských dobrotách z hadů, žab a jiných exotických polotovarů. Navíc doloženo zvídavou videokamerou autora, který se nestyděl natáčet v místní tržnici nákupy hospodyněk pro polední oběd.

Záběry z pohádkové krajiny kolem řeky Li vyprovokovaly zejména u účastnic besedy vzpomínky na poezii Zpěvy staré Číny, tato malebná oblast je stálou inspirací pro básníky i malíře. Není divu, že původně dohodnuté půlhodinové vyprávění se protáhlo více než na dvojnásobek a že jinak přísný režim Charitního domu spojený s pravidelnými modlitbami nebyl tentokrát dodržen...

Již je domluveno další pokračování o Zlatých horách, Zakázaném městě v Pekingu nebo výletech po Velké zdi.

Jan Kašpar, Mukařov
člen občanského sdružení Mukařov-sko
 

B
 
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 

B

Související články:


 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz