Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Evropský formulář pro dopravní nehodyNovela silničního zákona a evropský záznam nehody

30. prosince 2008, Vítek Šoupal

Od 1. ledna 2009 vstoupí v platnost novela silničního zákona, která nově upravuje povinnosti účastníků dopravní nehody. Změna nastala ve výši škody (nově od 100.000,-), od které je nutné přivolat policii, ale nejen v tom. Mění se i pravidla ohlašovací povinnosti při jiných okolnostech dopravní nehody.

Další povinností účastníků nehody je sepsat písemný záznam o dopravní nehodě neřešené policií. Je nutné mít u sebe v dokladech nebo ve voze formulář o dopravní nehodě. Policie může jeho absenci od 1.1.2009 pokutovat až částkou 5000,- v blokovém řízení.

Doporučujeme používat tzv. EVROPSKÝ ZÁZNAM NEHODY (viz. příloha). Pokud ho účastníci nehody správně a úplně vyplní, mohou mít jistotu, že nezapomněli na žádný důležitý údaj. Jeho velkou předností je to, že je shodný ve všech evropských zemích a umožní Vám vyplnit jej správně i v zemi, jejíž jazyk neovládáte. Návod k jeho vyplnění i k tomu, jak se při nehodě chovat (Desatero správného postupu při dopravní nehodě) najdete na druhé straně formuláře.
 

FotoVítek Šoupal
předseda o.s. Mukařov-sko

 

B
 
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 

B

Související články a odkazy:

B

 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz