Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Jak jsme na tom se školní jídelnou

8. října 2011, Ing. Přemysl Zima

Studie nové školní jídelnyRozšíření školní jídelny, jemuž se v posledních týdnech s nejen s Ondřejem Jakobem ale i dalšími zastupiteli intenzivně věnujeme, si zasluhuje, co se týče čerpání dotací, samostatný článek. Jedná se bezesporu o akci poměrně velkého rozsahu s ohledem na možnosti rozpočtu obce, ale také ve vztahu k dalšímu rozvoji naší základní školy.

Předně mi ale dovolte poděkovat Ministerstvu financí za to, že nám tolik potřebné prostředky přidělilo.

Současná jídelna funguje totiž již několik desítek let, ale s ohledem na budoucí demografický vývoj v našem regionu i stav budovy jídelny samé je jasné, že je třeba radikální řešení spočívající v navýšení kapacity. To se ale neobejde bez fyzického rozšíření budovy. Zpracovaný projekt řeší rozšíření jídelní i kuchyňské části provozu.

Příprava projektové dokumentace a výběrového řízení zabrala více času, nežli jsme předpokládali a tak došlo k tomu, že ačkoli se ještě nekoplo, jídelna byla podle původního harmonogramu přesunuta do náhradních prostor. Za což patří VELKÝ DÍK TJ Sokol Mukařov, který vyšel vstříc potřebám dětí a umožnil přes jisté komplikace provozu sokolovny dočasné využití malého sálu pro jídelnu. Také vím, že je to na hranici možností, ale je to řešení nejschůdnější, protože jiný takový vybavený prostor bychom v obci hledali jen těžko.

Výběrové řízení na dodavatele je v okamžiku, kdy píši tento článek stále v běhu. Věřím, a vy, doufám, čtenáři se mnou, že realizace nové jídelny se zdaří podle plánu a obec bude mít od léta 2012 zajištěnu kapacitu stravování pro základní školu na dalších několik desítek let dopředu. A nejen pro školu – součástí projektu nové jídelny je i výdejna jídel pro veřejnost a možnost zásobování jiných zařízení a organizací.
 

 
FotoIng. Přemysl Zima, Srbín
místostarosta obce Mukařov
člen o.s. Mukařov-sko

 

B
 
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 

B

Související články:


 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-11 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz