Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Hambálka - Jak se dostat ke svému domu?

17. července 2007, www.zaprazi.eu

ZápražíProblémem, který se snaží někteří skrýt před zraky veřejnosti a jiné zase velmi trápí, tady téma pro naše „hambálky“, je tentokrát ne/výstavba náležitých komunikací v nové výstavbě lokality Pod Buda v Mukařově.

Mukařov nepatří k nejbohatším, nemá vlastní pozemky, díky nimž by se mohly financovat nezbyté výdaje obce jako třeba chodníky. Nejen místní trápí nepřehledná křižovatka, kterou by podle mínění většiny obyvatel (viz www.mukarov.cz) měla nahradit bezpečnější křižovatka kruhová. To se však zadrhává, jak jinak, na jedné z dotčených stran, takže asi ještě hodně dlouho budou obyvatelé vyjíždět z vedlejší silnice a snažit se dostat na hlavní tah na Prahu, přičemž z obou stran jede jedno auto za druhým.

Co je však ještě smutnější - obyvatelé v desítkách nových domů lokality Pod Buda mají jen jednu příjezdovou komunikaci a ta je v zoufalém stavu. Cesta je rozjezděná automobily i těžší technikou nezbytnou pro stavbu. Po neúspěšných jednáních Fotos developerskou firmou 1. R & H, spol. s r.o., která pole rozparcelovala, i stavebním úřadem a bezmocným obecním úřadem si povrch komunikací budují obyvatelé sami na vlastní náklady a částečně svépomocí s malým finančním přispěním obce. Pro mnohé obyvatele je v čase, kdy dovybavují své domy či upravují svůj pozemek, každá koruna dobrá. Jedinou cestou, jak z rozblácené a rozbité cesty ven byl pro ně příspěvek na dostavbu komunikace, který vyšel na jeden barák 30.000 korun.

Závěr a naše doporučení - dříve, než si plácnete s firmou, která vám prodává pozemek, ujasněte si, jak je vyřešena příjezdová komunikace k vaší parcele. Nedůvěřujte příliš „asfaltové drti“ či jiným nejasným termínům v územním rozhodnutí, protože takovéto "zpevněné" se velmi rychle rozjezdí. A taky nezapomeňte, že je-li prodávající či developer společnost s ručením omezeným, není na škodu zjistit si reference na tuto firmu (zeptejte se Mukařovských nebo třeba v Pětihostech...) Věřte, že pro dotyčné majitele eseróček mnohdy není problém nedodržet smlouvy a dřív, než se s firmou pustíte do soudních sporů, ji majitelé mohou dát do konkurzu.

 
 
DF
ZÁPRAŽÍ - www.zaprazi.eu
 

B  
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 
 

B

Související články a odkazy:


 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz