Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Jak jsme objevovali v letošním létě krasy Mukařovska na velocipédech

10. listopadu 2007, Jiří Šoupal senior

Cyklo 2007Na stará kolena musí člověk nutně provádět nějakou aktivitu. Zahrádka to je moc pěkná záliba. Je spousta radostí které zahrádkář prožívá v sezoně uprostřed vegetace. Ať už je to užitek ze stromů, zeleniny a nebo radost z kytiček. To si s mým přítelem Zdeňkem Bímou doslova vychutnáváme. Ale jako bývalí aktivní a vrcholově aktivní sportovci jsme si řekli, že naše zamlada ohebné údy musíme rozhýbat ještě jiným příjemným způsobem, a to jízdou na kolech.

V dnešním provozu na silnicích je to pro 70leté kluky sice věc ošemetná, ale začali jsme tedy objevovat turistické stezky pokud možno mimo silnice a ty nám začaly ukazovat krásu Mukařovska a okolí. Úměrně k našemu věku a bolavým kyčlím, kolenům a zádům vybíráme trasy tak kolem 15ti až 25ti kilometry.

Cyklo 2007A tak se již druhým rokem vydáváme na cesty a cestičky Janovského lesa, Voděradské bučiny, lesů kolem Babic a Doubku, Žernovky, Vyžlovky a Louňovic. I přes rozsáhlou výstavbu v regionu je spousta krásných zákoutí kterými se dá projíždět. A přijdou nám do cesty lesní rybníčky, krásné stromy, prameny potoků – Rokytky, studánky a i houby když rostou. Ale i také bohužel nehezké černé skládky, které potvrzují Darwinovou teorii, že člověk pochází z opice.

Náš klub který jsme původně nazvali K.P.C. – Klub přestárlých cyklistů - se rozšířil o další členy a to o manžele Kačerovy a Vláďu Dlouhého, a zveme každého zájemce do příští sezony!

Vzhledem k tomu, že musíme dodržovat pitný režim a potřebujeme výlet zhodnotit, poslední zastávka je vždy v občerstvovaní stanici v hostinci u kostela V dnešním nostalgickém, podzimním čase se již těšíme na sezonu příští a na objevování dalších tras.

Naše nejoblíbenější okruhy:

    Cyklo 2007
  1.   Červená - 9 km   - přes Tehovec do lesa, tam dolů na Vojkov, Strašín a Janovským lesem ke kostelu.
  2.   Zelená  - 12 km   - z Mukařova lesem po Zelené cestě do Babiček, zahnout doprava na Doubek, za Doubkem asi 3km vpravo do lesa a lesem zpět na Žernovku.
  3.   Modrá   - 20 km   - z Mukařova přes Tehovec, ve Svojeticích doleva na Louňovice, u vodárny doprava do Voděradské bučiny až do Jevan, podél Jevanských rybníků nazpět zadem do Louňovic a přes Moklinu ke kostelu.

 
 
Jiří Šoupal, Praha/Mukařov
 

B
 
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 

B

Zdroj mapy + měření kilometrů - mapy.seznam.cz. Kliknutím na mapu ji zvětšíte!

Cyklo mapa - kliknutím zvětši!
 

B

Související články a dokumenty:


 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz
 
www.werco.cz www.vodnikralovstvi.cz /zahradka www.mukarov.cz web@mukarov.cz