Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Křižovatka Buda

10. července 2010, Rudolf Semanský

KruhakS prodlouženým červencovým víkendem se opět zvýšila statistika dopravních nehod a tak asi nikoho nepřekvapí, že k nehodám došlo již téměř tradičně i na křižovatce Na Budech, která stále čeká na svůj kruhový objezd.

Příčin této nehody bylo několik - nepozornost řidičů, horko, přetížená dopravní tepna ale i nepřehledná situace, kdy vůz chystající se odbočit do ulice Školní směrem na Žernovku neměl dostatek prostoru pro bezpečné odbočení zejména kvůli plnému (a nepovolenému) parkovišti před restaurací Bašta Na Budech, neboť zde parkující vozidla zasahují až do uvedené křižovatky, případně do vozovky ul. Školní.

Situace je tentokrát o to smutnější, že jedním z poškozených účastníků je občan naší obce, který tak doplatil na stále neměnný negativní postoj ke kruhovému objezdu majitelů zmíněné restaurace.

 
FotoRudolf Semanský, Mukařov
starosta obce Mukařov
člen o.s. Mukařov-sko

 

B

Kruhový objezd

1. srpna 2010, Ing. Vít Šoupal

SmrťákO potřebě řešit prostor křižovatky na Budech dnes již zřejmě nepochybuje nikdo kromě manželů Holovských – majitelů Bašty na Budech, kteří již 4 roky brání vzniku "kruháku", který by zajistil bezpečnost silničního provozu, jak pro motorizované, tak pro chodce.

Podle statistik Policice ČR došlo v posledním roce a půl v Mukařově k 23 závažným nehodám a 2 smrtelným, z čehož přes 80% nehod se stalo právě v prostoru křižovatky. K drobnějším "ťukesům" dochází týdně, avšak policie je neeviduje.

Obec v předchozích letech spolu s inve-story (nejdříve krajem a nyní Ředitelstvím silnic a dálnic) učinila řadu vstřícných kroků vůči rodině odvolané paní starostky Marcely Holovské – od posouzení vlivu stavby na objekt (negativní) až po nabídky odkupu jejich několika dotčených metrů čtverečních (na kterých je stejně jen chodník).

V polovině července letošního roku proběhlo jednání mezi delegací obce a ŘSD o dalším řešení této neutěšené situace, kde jsme byli ubezpečeni, že s ohledem na nemožnost získání souhlasů, začne ŘSD připravovat proces vyvlastnění.

 
FotoVítek Šoupal, Mukařov
zastupitel obce Mukařov
předseda o.s. Mukařov-sko

 

B
 
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 

B

Související články a odkazy:

B

 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz