Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Starosti žernovských hasičů v létě
10. srpna 2009, Matěj Mlčoch

Objížďka přes Žernovku

Kamión v příkopě - ŽernovkaChtěl jsem jen pár řádky připomenout, ne příliš šťastnou a tolik diskutovanou objížďku přes Žernovku, která se stává pomalu noční můrou obyvatel domů přilehlých u silnice.

SDH Žernovka eviduje již několikátý případ, že kamion skončil mimo silnici na boku a hrozil pádem na barák, nebo ohrožoval životní prostředí. Silnice je sice s novým povrchem a dokonce krajnice jsou tam, kde mají být, ale prostě dva proti sobě jedoucí kolosy mají napilno se ve větší rychlosti vedle sebe trefit. Také chodci a cyklisté nemají jednoduché se na silnici udržet, když je předjíždí rychle jedoucí náklaďák a to jsou často na silnici mezi Mukařovem a Žernovkou vidět maminky s kočárky a dětmi.

Proto buďte radši opatrní, aby vše skončilo maximálně u pomačkaných plechů.
 

Letní rozmary počasí

BouřkaStává se poslední dobou čím dál častěji, že počasí nás překvapí nějakou náhlou změnou, nedávno skončily bleskové povodně, nebo že se přižene bouře s větrem, jaký dorůstá obřích rozměrů. Vypadá to, že opravdu dojde na slova odborníků, že klima na naší planetě se bude postupně měnit a že bude ovlivňovat i počasí u nás v Čechách.

V posledních dnech nás zasáhla bouřka s vichřicí dosahující rychlosti větru místy přes 120 km/h s přívalovým deštěm. Na části území napáchala velké škody a znepříjemnila lidem život.

Znak SDHHasiči ze Žernovky a Mukařova měli ve spojení s touto událostí také plné ruce práce, vyjížděli k likvidaci několika událostí v blízkém okolí, kdy likvidovaly popadané stromy přes silnice a odklízely následky větru. Při této kalamitě došlo v ČR k cca 1400 událostem a hasiči z celé republiky měli nemalé starosti a plné ruce práce při její likvidaci.

Doufejme že druhá část léta nám přinese už jen blažený klid a odpočinek, a že si děti konečně naplno vychutnají své prázdniny.

 
FotoMatěj Mlčoch
profesionální hasič
velitel jednotky SDH Žernovka


 

B  
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 
 

B

Související články a dokumenty:


 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz