Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Co nového v Mateřském centru a Alternativní školičce

10. února 2010, Kateřina Čadilová a Jana Šoupalová

Mateřské centrumMateřské centrum

Mateřské centrum Mukařov-sko pokračuje i ve druhém školním pololetí s osvědčeným programem, otevřeným pro všechny děti o 0 do 7 let a jejich doprovod. Většina se odehrává v budově školní družiny v Příčné 61, ale od ledna opět cvičíme i v mukařovské sokolovně.

V pondělí dopoledne se učí anglicky nejmenší (vhodné i pro začátečníky), hned po nich si mohou oživit znalosti angličtiny mámy. Odpoledne je pravidelná výtvarka tvoření pro každého bez rozdílu věku a talentu.

Mateřské centrumV úterý dopoledne se střídají výtvarné dílny a jednorázové přednášky a další aktivity podle aktuálního programu, odpoledne se cvičí v sokolovně (i zde se mohou zapojit za pomoci rodičů účastnit děti různého věku).

Ve středu dopoledne jsme místo volné herny zařadili cvičení pro miminka a odpolední tanečky jsou přesunuté na čtvrtek dopoledne, hned po cvičení rodičů s dětmi. Souběžně je otevřena i volná herna. V podvečer pak pokračuje angličtina pro mírně pokročilé. Hudební škola Yamaha přidává další program pro děti od 18 měsíců do 4 let – První krůčky k hudbě.

Pro celé rodiny připravujeme dvě nedělní akce – v neděli 14. února masopustní průvod a o prvním jarním dni 21. března vyneseme Moranu. Více informací najdete na internetu: www.mcmukarovsko.estranky.cz.

 
FotoKatka Čadilová
Mateřské centrum Mukařov-sko
 
 

B

Alternativní školička - integrovaná herna

Alternativní školička - integrovaná hernaAlternativní školička - integrovaná hernaOd října 2009 funguje v Mukařově vedle státní mateřské školy také Integrovaná herna Veroniky Vaněčkové. Od pondělí do středy, v čase 8-12h., zde mohou děti, z nichž některé ještě nedosáhly věku 3 let, objevovat svět bez asistence nejbližších.

Ze zkušenosti maminky, jejíž dcera školičku navštěvuje, mohu říct, že program je opravdu pestrý. Naplněný nejen volnou hrou, ale i hudbou a tzv. řízeným programem. Tento strohý slovní obrat v sobě skrývá vlastně zase jenom hru a zábavu z pohledu dětí. Z pohledu pedagoga však tyto hry obsahují vzdělávací prvky. Pedagog umožňuje dětem pro ně přijatelným a zábavným způsobem získávat sociální dovednosti, tříbit logické myšlení, paměť, manuální zručnost i cit pro hudbu.

Mateřské centrumVeronika Vaněčková o svém projektu říká: „V současné podobě by školička nemohla fungovat bez podpory paní ředitelky ZŠ Mukařov a nebýt spolupráce s Mateřským centrem Mukařov-sko."

Vzdělávací program se rychle uchytil a získal zájem maminek a spokojenost dětí, které školičku navštěvují. V současně době je místo jen pro náhradníky, ač se na rozdíl od běžné MŠ jedná o placený program tohoto rozsahu:

  • individuálního rozvoje a vzdělání od nejútlejšího věku úzce navazující na spolupráci s rodiči.
  • Výukové metody podle Rámcově vzdělávacího programu pro MŠ s prvky z Montessori pedagogiky.
  • Řízená činnost v nejrůznějších oblastech, např. cvičení jemné a hrubé motoriky, podpora zdravého dýchání, upevnění mravních hodnot, procvičování výslovnosti na základní logopedické úrovni, ale i výuka angličtiny, hra na flétnu, volná hra dětí a pobyt venku.

Do budoucího školního roku je v plánu rozšíření provozu. Předběžné přihlášky pro děti, které k 15.9. 2010 dosáhnou 3 let věku, lze již nyní zasílat na emailovou adresu: fletna@atlas.cz. Na volné programy je možné připojit po předchozí domluvě kdykoliv.

Pravidelné informace i termín dne otevřených dveří či oficiálního zápisu sledujte www.iherna.webnode.cz nebo volejte mobilní číslo: 603 517 530.

 
FotoJana Šoupalová
Mateřské centrum Mukařov-sko
 

 B
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 
 

B

Související články a dokumenty:


 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz