Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Mateřské centrum Mukařov-sko v televizi

Jana Šoupalová - MC Mukařov-sko16. srpna 2010, Vítek Šoupal

Mateřské centrum Mukařov-sko funguje již skoro tři roky a v předchozím týdnu jste mohli jeho zástupkyni Janu Šoupalovou vidět i v jednom z dílů naučného seriálu "Na cestě - po Říčansku".

Kdo nemáte čas podívat se na zajímavý 30-ti minutový pořad celý, pak Janu najdete ve dvacáté minutě a dvacáté vteřině (vyznačeno na kontrastní liště pod videem).

S Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem Ladovým krajem za kocourem Mikešem, do sázavských kaňonů, za hledači meteoritů a tajemstvím obrovského džbánu ...


 
Nepřehrává se Vám video - otevřete si ho do nového okna - ZDE

Ve středověku se v Říčanech nacházel hrad, z kterého ovšem Husité nechali pro budoucí generace jen trosky. Stejný osud pak postihl i celé prosperující městečko během třicetileté války. Dnes jsou Říčany především oblíbeným pražským satelitem se zdravým životním prostředím a věhlasným ragbyovým týmem. A také leží na západním okraji turistického regiónu Ladův kraj. Tvůrce kocoura Mikeše pocházel z nedalekých Hrusic, kde stojí za návštěvu nejen jeho malé muzeum, ale i rázovitá hospůdka U Sejků vyzdobená mistrovými ilustracemi. Během putování po Říčansku se spustíme do sázavských kaňonů, kde se ve Zlenicích potkáme s partou nadšenců, kteří se snaží obnovit kdysi významný tamní hrad. Zahradami zámku ve Štiříně nás provede bývalý ředitel pražské botanické zahrady prof. Václav Větvička a v ondřejovské observatoři se setkáme s celosvětově proslulými hledači meteoritů.
 

 
FotoVítek Šoupal, Mukařov
o.s. Mukařov-sko
 
 
 
 

B  
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 
 

B

Související články a dokumenty:


 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz
 
www.werco.cz www.vodnikralovstvi.cz /zahradka www.mukarov.cz web@mukarov.cz