Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Mukařovská náves s parkem a čas

26. října 2009, Vítek Šoupal

Vlajka a znak obce MukařovJak jste se již mohli dozvědět ze Starostí starosty (říjen 2009), řeší obec v současné době problém s mukařovskou návsí a parkem. Majitel větší části tohoto prostoru - pan Saibert (viz mapka níže) plánuje zastavit park domy a současně hodlá odstranit asfalt na své části návsi.

Jedná se o problém letitý. Mnozí z vás si jistě všimli, že na cestičce přes park na několika místech vykukují ze země dráty. Ty jsou pozůstatky lamp, které nechal v minulosti jeden ze starostů odstranit po "střetu" s panem Saibertem ohledně využití parku.

Proč se požadavek na zástavbu objevil právě nyní? Na vině je neplatný územní plán obce, který byl napaden několika skupinami občanů. Ale o tom jsme již psali například zde. Pan Saibert se zúčastnil se svým právním zástupcem Veřejného zasedání zastupitelstva na počátku září, kde oba velmi razantně vystoupili.

Níže si můžete prohlédnout, jak vypadala mukařovská náves a park v průběhu posledních 80-ti let. Jak bude náves vypadat za 20 let se rozhodne na stavebním úřadě v Říčanech možná už do konce tohoto roku.
 

Povodeň na návsi - 1929

Mukařov - letecká fotografie - 1936

Náves v létě - 1939

Náves v zimě - 1939

Náves na podzim - 2009

 
 
 
FotoVítek Šoupal
předseda o.s. Mukařov-sko
zastupitel obce Mukařov
 

B  
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 
 

B

Související články a dokumenty:

 
 


 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz