Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Napsali o nás na podzim

23. prosince 2009, Vítek Šoupal & média

Během podzimu 2009 jste mohli zaznamenat v českých denících a televizích hned několik příspěvků, v kterých byl zmiňovány naše obce. V následujícím článku najdete přehled o dění, jak ho zaznamenala tato média. A co, že pro ně stálo za zaznamenání:

 
B

Malého Alberta odrodil tatínek v Mukařově
cestou do porodnice v autě

1. října 2009, uszssk.cz

U dalšího úspěšného porodu v terénu zahovali včera před desátou hodinou večer středočeští záchranáři. Přestože jeli na místo jen několik minut, do jejich příjezdu už bylo miminko narozené.

Dispečerka na zdravotnickém operačním středisku přijala volání ve 21:20. Volal tatínek z Mukařova, který nestihl dovézt svojí ženu do podolské porodnice v Praze a porod je přepadl po cestě. Dispečerka okamžitě na místo poslala sanitku z Říčan a snažila po telefonu budoucí rodiče uklidnit a poradit jim co mají dělat, než však stačila cokoliv říci, chlapeček už byl na světě.

"Všichni byli hodně rozrušení, nedřív křičela maminka, pak tatínek a za chvíli i miminko," říkala s úsměvem a úlevou operátorka, která telefonát vedla. Operátorka s rodiči zůstala na telefonu až do příjezdu záchranářů a ujišťovala se, zda je novorozenec v teple a jestli dýchá.

U odstaveného auta u silnice navíc zastavila kolemjedoucí zdravotní setra, která páru také přispěchala pomoci. Lékařka záchranné služby po příjezdu hned podvázala pupečník a záchranáři se snažili miminko co nejlépe držet v teple. Maminku a malého Alberta pak rychle převezli do podolské porodnice, kde už byli netrpělivě očekáváni.
 

Zdroj: 1. 10. Další úspěšný porod v terénu - uszssk.cz

 
B

Nehoda zaviněná podnapilým řidičem
na Budech (video)

22. listopadu 2009, tn.cz

TN.CZNa křižovatce v Mukařově u Říčan u Prahy se srazila tři auta. Jeden člověk má možná poraněnou páteř. "Jsem z Interpolu," vyhrožoval opilý řidič - podívejte se na video.

Dopravní nehoda se stala v neděli v po šesté hodině odpoledne. Podle prvního vyšetřování zavinil srážku řidič terénního BMW X5, který narazil do dalších dvou vozů, které stály na křižovatce.

Pětašedesátiletý muž, který nehodu nejspíš zavinil, byl pravděpodobně pod vlivem alkoholu. "Odmítl dechovou zkoušku i odběr krve. Budeme to posuzovat, jako by měl více než jedno promile," řekla mluvčí policie Markéta Johnová. Řidiče nejspíš čeká obvinění z trestného činu, protože řídil bez řidičského oprávnění a zavinil vážné zranění.

Podle informací našeho reportéra řidič nechtěl podstoupit dechovou zkoušku, protože ho prý uráží. Později přiznal, že si před několika hodinami dal jedno pivo.

"Jednoho zraněného odvezli záchranáři s podezřením na poranění páteře do vinohradské nemocnice a druhého nechali s lehkými zraněními po ošetření na místě," řekla mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

 
Zdroj: Srážka 3 aut. "Jsem z Interpolu," vyhrožoval opilý řidič - tn.cz

 
B

Rozšíření školy - MukařovKontejnerové rozšíření školy jako ukáz- kové řešení pro další obce a města

lidovky.cz, sedmicka.cz, denik.cz

7-ka / Sedmicka.cz / MF Dnes - 26. listopadu 2009
        - Zvenku vypadá jako stavební buňka, uvnitř jsou třídy jako jinde
 
Jihlavský Deník - 8. prosince 2009
        - V Jihlavě možná vyroste montovaná školka
 
Lidové noviny - 10. prosince 2009
        - Stavíme domy, které se dají přesouvat
 

Zdroj: - lidovky.cz, sedmicka.cz, denik.cz

 
B

Reportáž o hašení požáru truhlárny ve 112-ce (video)

1. října 2009, nova.cz

Reportáž v pořadu 112-ka mapuje nejen požár truhlárny rodiny Pšeničků, ale i chvíle, které po něm následovaly. Završením reportáže je benefice, kterou uzdravený pan Pšenička věnoval v divadelním sále v Říčanech všem, kteří pomohli jemu a jeho rodině v těžkých chvílích ...

Video - archiv.nova.cz - čas reportáže: 3:08-9:40

Zdroj: 1. 10. Další úspěšný porod v terénu - uszssk.cz

B  
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 
 

B

Související články a dokumenty:


 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz