Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Nevadí nám mráz a zima,
v Srbíně je prostě prima!

24. ledna 2010, Lída Třeštíková

Bylo nebylo, v jedné malé vísce na kraji Mukařova, v nepřehledné zatáčce, u rybníčka, stála náves jako dlaň. Půlka prosince, mrzlo až praštělo, rtuť teploměru poslední adventní neděli i přes úpěnlivé pohledy členů a spolupracovníků OS Pro Srbín tvrdošíjně stála na -14°C, a chystal se již 3. ročník Srbínského jarmarku.

„To nemá ani cenu,“ říkali pesimisti, „stejně nikdo nepřijde.“ A optimisti vařili horké svařené víno do termosek. A jak to dopadlo?

Ve tři hodiny pan starosta Rudolf Semanský spolu s vedením sdružení Pro Srbín slavnostně otevřel první (a zdaleka ne poslední) fázi obnovení Srbínské návsi. Pan farář Konstatnin Mikolajek požehnal svěcenou vodou (možná i kroupou) zvoničku i obyvatele a slíbil u ní mši v srpnu na pouť. Pilo se a hodovalo z napečených dobrot vyhlášené Vlastinky Benešů, dobrou vůli spolu mělo … kdo chtěl, prohlédl si plány urbanistické studie návsi, podle které se bude dál rekonstruovat.

Na 20 statečných dětí si vyrobilo korálkové ozdoby, papírové andílky, zdobené perníčky a svícínky z přírodnin. Ozdobil se stromeček, v tombole se rozdaly ceny (Srbínský kapr, lahodná vánočka, ozdoby z pedigu a vánoční dobroty) … a pak už honem domů zahřát zmrzlé prsty a uši.

A co dál? Naštěstí tahle pohádka nekončí. OS Pro Srbín spolu se zastupitelstvem vymýšlí další projekty, jak náves jako dlaň zkrášlit. Třeba chodník ke Svojeticím. A spolu s Mukařov-skem a Mateřským centrem zase další akce pro malé i velké. Těšíme se, že přijdete a věříme, že leckde pomůžete. Hezký a příjemný nový rok v Srbíně!

 
 FotoLída Třeštíková
občanské sdružení Pro Srbín
 

 B
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 
 

B

Související články a dokumenty:


 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz