Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Okres Praha-východ se zvětšil

1. února 2007, www.ricansko.info

www.ricansko.infoOkres Praha-východ je od ledna větší. Připojilo se k němu celé Černokostelecko. Pro některé občany ale administrativní změny přináší nepříjemnosti v podobě výměny občanek.

Od Kolína se k okresu Praha-východ přestěhovaly Černé Voděrady, Jevany, Konojedy, Kostelec nad Černými lesy, Kozojedy, Nučice, Oleška, Oplany, Prusice, Stříbrná Skalice, Štíhlíce, Vlkančice, Výžerky a Vyžlovka.

Hranice okresů se mění tak, aby správní obvod žádné obce nezasahoval mimo vlastní okres. "Odhlasovali jsme si to už v roce 2002. Tehdy jsme se rozhodovali mezi Benešovem, Úvaly a Říčany, Český Brod tehdy ještě nebyl. Na veřejných diskusích bylo 99 procent lidí pro přechod od Kolína k Říčanům," řekl před časem Benešovskému deníku starosta Stříbrné Skalice Jiří Procházka

Pro obyvatele zmíněných obcí vyplývá z administrativních přesunů změna úřadů a také občanek. Lhůta pro výměnu občanských průkazů z důvodů změny okresu je koncem dubna. Jejich výměna je bezplatná. Kdo stihne o výměnu požádat do konce dubna, neplatí správní poplatek, kdo to nestihne, tomu naopak hrozí navíc i pokuta ve správním řízení. Cestovních pasů se změna okresu nedotkla.

Některé úřady ale zůstávají na "svém místě". Například na okresní ředitelství policie ČR přísluší Kostelec nad Černými lesy do Kolína přinejmenším do července, příslušný Okresní soud zůstává také v Kolíně.

 
Převzato z www.ricansko.info
 

B
 
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 

B

Související články:


 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz