Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Oprava obecního úřadu a znak

12. srpna 2009, Vítek Šoupal

Vlajka a znak obce MukařovBudova obecního úřadu v Mukařově se upravuje už od loňského roku. S ohledem na to, že se do ní dlouhá léta nijak neinvestovalo, je prací, které již proběhly, probíhají, nebo ještě do konce tohoto roku proběhnou celkem hodně.

Budova je více jak sto let stará. Byla postavena na konci 19. století a sloužila řadu let jako škola. Objekt patří obci a sídlí v něm Česká pošta, místní knihovna, zubař, lékař pro děti, dorost a dospělé a samozřejmě i Obecní úřad.

V loňském roce nejprve došlo k obkopání spodní části budovy a omlácení omítky do metru nad zemí, aby vyschly základy. vyšlapané schody do prvního patra byly nahrazeny novou dlažbou a chodba byla vylepšena dřevěným ostěním.

Na začátku letošního roku byla budova v prvním patře vymalována. Zároveň byla také vyměněna stará okna a zkřížené vstupní dveře na obou stranách budovy, čehož si jistě minimálně návštěvníci pošty povšimli.

Současné letní úpravy řeší již delší dobu opadávající fasádu. Budova se současně zatepluje. Finální kombinaci barev - hnědé a okrové - můžete vidět na obrázcích níže. Do jednoho ze zazděných oken budovy vymaloval Ruda Semanský (věren své profesi grafika) nový obecní erb.

V další letošní etapě bude v rámci úprav vybudována rampa (bezbariérový nájezd) na poštu v místě po odstraněné telefonní budce. Zároveň bude z druhé strany budovy se vybudován přístřešek na kola a kočárky, který by měl sloužit hlavně maminkám, které chodí s dětmi k lékaři (přístup do patra bohužel není bezbariérový a tahat kočárek do schodů je těžké).

Doufejme, že už po prázdninách bude vše hotové.
 

 
FotoVítek Šoupal
zastupitel obce Mukařov
předseda o.s. Mukařov-sko
 

B  
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 
 

B

Související články a dokumenty:

 
 


 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz