Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Přístavba školy se dětem líbí

18. listopadu 2009, Jana Novotná

Rozšíření školy - MukařovKdyž odcházeli učitelé a děti na konci června ze školy na prázdniny , neuměl si nikdo představit, že na rozbagrovaném plácku by mohla vyrůst nová škola. Ale stalo se , a jak jsme se již zmiňovali, 1.9. děti tří prvních tříd a jedné třídy druhé nastoupily do nové kontejnerové přístavby. Zpočátku byly názory na tuto situaci různé, ale nyní po třech měsících fungování už můžeme sdělit konkrétní pocity a názory na tuto školu.

Ze strany učitelek a vedení školy nelze přístavbně vytknout nic zásadního. Prostředí je zde velice útulné , dokonce se objevila i veliká výhoda toho, že malé děti 1.tříd jsou ještě jako by izolované od těch větších. Jako by se tak vytvořil mezičlánek mezi prostředím mateřské školy a "velkým světem" školy základní.

Děti samotné jsou v "zelené školičce" spokojené , o čemž svědčí malý průzkum, který zorganizovaly třídní učitelky v těchto třídách. Protože prvňáčci ještě psát neumějí, měli za úkol namalovat smajlíky s výrazem, který by odpovídal jejich pocitu z prostředí školy. Všichni jsou usměvaví a veselí. Žáci druhé třídy pak měli na lístečky napsat, co se jim líbí a nelíbí. Ani zde se neobjevil žádný negativní názor na prostředí výuky. Snad za všechny jeden : "Velkou školu bych zboural a tuhle školu bych nechal navždycky".

Já jsem dokonce už odpovídala na dotaz jené maminky, která mne oslovila s přáním, jestli by tam děti nemohly zůstat i příští rok. Bohužel jsem ji musela zklamat, příští rok bude přístavba sloužit opět prvňáčkům.

 
FotoJana Novotná, Mukařov
ředitelka ZŠ Mukařov
 

B
 
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 

B

Související články:


 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz