Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Dopravu na Říčansku čekají další změny

12. října 2007, www.ricansko.info

www.ricansko.infoŘíčanská uliceCestující v Říčanech očekávají další horké chvíle. Řidiči od zítřka pocítí omezení ve frekventované ulici Říčanská, která se dotknou i autobusů. Vlaky brzy pojedou podle nových výlukových řádů.

V souvislosti s pokračující optimalizací tratě Hostivař-Strančice dojde ve dnech 13. – 20. října k omezení provozu [PDF] v ulici Říčanská. Kvůli opravě železničního mostu bude doprava v úseku mezi kruhovým objezdem u lihovaru a křižovatkou s ulicí Uhelná vedena kyvadlově vždy v jednom jízdním pruhu. Plynulost dopravy zajistí světelná signalizace.

Pravidelná autobusová doprava je zachována, jen linka č. 385 bude v inkriminovaném týdnu vedena po náhradní trase a zastávky budou dočasně zrušeny (viz dokument).

Opravy Říčanské budou pokračovat až do 11. listopadu, to již bude provoz omezen pouze zúžením jízdních pruhů.

Řidiče v Říčanech tedy čeká perný týden a dvě sobotní dopravní špičky. Otázkou zůstává, zda v případě tvoření větších kolon aktivisté občanského sdružení Klidné město opět využijí situace k propagační akci stejně jako během Dne bez aut.

Další změny v jízdních řádech

Stavba železničního koridoru v úseku Praha-Hostivař (mimo) – Stránčice (včetně) se již blíží ke zdárnému konci a aktuální jízdní řád, který je v platnosti od 24. září, má před sebou posledních sedm dní.

V příštím týdnu by měla skončit výstavba třetího nástupiště v Benešově. Podle plánů bude od 20. října do 7. listopadu platit nový výlukový jízdní řád [PDF]. Dočkat bychom se měli více spojů. Pět osobních vlaků však bude končit v Čerčanech a cestující pokračující do Benešova si přestoupí do rychlíků. Právě mezi stanicí Čerčany a Benešovem bude pokračovat intenzivní rekonstrukce traťové koleje.

Další změny v řádech [PDF] nastanou od 7. listopadu do 19. listopadu. Termíny jsou ale předběžné a mohou se změnit.

Vzhledem k přestupům a pomalým jízdám musí lidé předpokládat, především ve dne, u téměř všech spojů zpoždění zhruba 10 až 15 minut.

Do konce listopadu by měl být dokončen také železniční most nad ulicí Smiřických, jehož zprovoznění výrazně zlepší spojení uvnitř Říčan.

Dopravní situace ve městě Říčany vyvolává v poslední době mnoho reakcí jeho obyvatel. Děje se tak v souvislosti s dlouhodobě rostoucí intenzitou provozu na hlavních silničních komunikacích a nedávno projednávanou dopravní studií společnosti CityPlan, která iniciovala diskuse o umístění autobusového nádraží v Říčanech.

Autor: Miroslav Zvolský a red. | Říčansko.info

 
Převzato z www.ricansko.info
 

B
 
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 

B

Související články:


 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz