Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Rozhovor s ... Tomášem Bergmannem

06.02.2011 - Mukařov-sko

V této nové rubrice Vám chceme postupně přinášet rozhovory se všemi 13-ti zastupiteli obce Mukařov. Jako první byl na řadě podle abecedního pořádku Tomáš Bergmann zvolený na kandidátce Mukařov-ska za sokoly.

B

Tomáši, jsi z té skupiny zastupitelů, kteří žijí v Mukařově od dětství. Jaká je Tvá nejranější vzpomínka na Mukařov?

Já pocházím z Kostelce, do Mukařova jsme přišli, když mi bylo 7 let. Ale vzpomínám si, když rodiče stavěli dům a v ulici se stavěly i další domy, jak jsem si hrál s dětmi ze sousedství.

Co bys označil za typické pro Tvé dětství v Mukařově?

Určitě fotbal. A taky kamarády, se kterými jsme si mohli hrát na silnici, nebylo ani zdaleka tolik aut, co dnes. Přišel jsme ze školy, zahodil tašku a běžel ven. Jezdili jsme na kole, hráli si v lese u rybníka ...

Sám máš nyní již dvou a půl letého syna, co vidíš jako největší rozdíl mezi Mukařovem Tvého dětství a dnešním Mukařovem - místem dětství Tvého syna?

V Mukařově je největším rozdílem jednoznačně rušnost. Celospolečensky, myslím, za mého dětství nebylo tak medializováno nebezpečí, které na děti číhá, svět byl pro nás bezpečným místem. Nemyslím, že by reálné ohrožení dětí dnes bylo o tolik větší. Jsme ale neustále bombardováni negativními informacemi, co se komu kde přihodilo, čeho všeho se musí naše děti vyvarovat, před čím vším je chránit, jakoby snad jediným řešením bylo izolovat děti doma. To se mi nelíbí.

Ty trávíš volný čas asi převážně sportem, že?

No, mám rád sport všeho druhu. Na prvním místě samozřejmě fotbal, hraji 29. sezonu bez přerušení, rád lyžuji, jezdím na kole, nově jsem začal zkoušet golf. Ale také rád čtu, cestuji, rád vařím a moc rád relaxuji :-)

Kdy Tě napadlo, že bys chtěl kandidovat do zastupitelstva?

Ani nevím. Ten nápad vzešel z diskusí v Sokole. Vybavuji si, že jsme se o tom bavili zrovna před rokem na plese.

Čemu se chceš v zastupitelstvu věnovat, resp. na čem již nyní v zastupitelstvu pracuješ?

Chtěl jsem pracovat na rozšiřování volnočasových aktivit pro mládež, jako zásadní k řešení jsem viděl dopravní situaci v Mukařově. Po volbách, na 1.schůzi zastupitelstva jsem byl zvolen do výboru Školního, kulturního a sociálního a výboru Finančního. Obzvláště členství ve Finančním výboru mi otevřelo oči pokud jde o reálné možnosti a omezení práce zastupitelstva.

Představ si, že už uplynuly 4 roky volebního období; co bys chtěl, aby nechybělo na seznamu splněných úkolů zastupitelstva, jehož jsi členem?

Hm, kdybych na tuto otázku odpovídal před zvolením do zastupitelstva, byla by odpověď jiná. Hodně věcí jsem považoval za samozřejmé a divil jsem se, proč tady v Mukařově nefungují: opravené silnice, nižší rychlost aut v obci, pořádek v ulicích... Ale už za tu krátkou dobu vidím mnohé jinak. Ale zpět k otázce – za 4 roky bych mimo jiné chtěl, aby byl revidovaný územní plán, aby byl vybudovaný kruhový objezd na Budech, aby se nám povedlo vytvořit prostor pro teenagery ...

Za redakci Mukařov-ska děkuje za rozhovor
Jana Šoupalová

 

B
 
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 

B

Související články/odkazy:


 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-11 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz