Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Slavnostní otevření multifunkčního hřiště na Žernovce

30. října 2009, Matěj Mlčoch

Dne 28.11.2009 slavnostně předává sbor dobrovolných hasičů na Žernovce prostřednictvím starosty SDH Jiřího Uzla st. zástupcům obecního úřadu zbrusu nové dětské hřiště na Žernovce.

Jedná se o mutlifunkční hřiště v bezprostřední blízkosti hasičské zbrojnice na Žernovce. Po dobu dvou měsíců budovali hasiči a dobrovolníci z řad občanů ve všech volných chvílích toto zařízení. Celá realizace by se neuskutečnila bez plné podpory Obecního úřadu v Mukařově, který na hřiště uvolnil přes 200 tisíc korun, a také sponzorských darů, který věnovala Česká pošta (60 tisíc Kč) a jiní drobní dárci.

Hřiště je koncipováno jako odpočinková zóna nejen pro ty nejmenší, ale umožňuje i vyžití sportovní díky hřišti na kterém je možné hrát volejbal, nohejbal. V jeho těsné blízkosti je odrazová plocha, která univerzálně poslouží k více účelům. Jedním z nich je basketbalový koš. Další atrakce je dřevěný hrad s opičím mostem, skluzavkou, malou lezeckou stěnou a žebříky. Pro nejmenší je umístěno pískoviště a malý kolotoč. Dvě zvířecí pružinové houpačky ve tvaru zebry a berušky dotváří spolu s lavičkami příjemný vzhled dětského koutku.

Chtěl bych tímto poděkovat Obecnímu úřadu, všem sponzorům, členům SDH Žernovka, a v neposlední řadě těm občanům, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na vytvoření tohoto hřiště za jeho realizaci.

 

 

Fotogalerie z budování - ZDE ..^
Fotogalerie ze slavnostního otevření - ZDE ..^

Hřiště na Žernovce
Hřiště na Žernovce
Hřiště na Žernovce
Hřiště na Žernovce
Hřiště na Žernovce
 
 

 
FotoMatěj Mlčoch
velitel SDH Žernovka
 

 B
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 
 

B

Související články a dokumenty:


 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz