Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Sněhová kalamita a úklid sněhu

10. ledna 2010, Rudolf Semanský

Ilustrační foto Po několika letech jsme se opět dočkali toho, že se vyplnily předpovědi meteorologů a lednová zima je taková, jaká má být.

Leckdo si sice možná ještě vzpomene, že před dvaceti - třiceti lety bylo takové množství sněhu mnohem běžnější ale na druhou stranu se povětšinou uklízely jen hlavní komunikace, zatímco k prohrnutí vedlejších uliček museli občas jejich obyvatelé odchytit nějakého traktoristu s radlicí a uklizené/neuklizené chodníky jsme znali spíš ze Říčan nebo Prahy. Zastavěnost, počet obyvatel i jejich nároky se však neustále zvyšují a tak společně s výstavbou přibývá i cest a chodníků a pro obec to mimojiné znamená zajistit v zimním období jejich úklid a údržbu.

V pátek 8. ledna večer již tedy bylo čím dál víc jasné, že kvůli stále přibývajícímu sněhu budou muset nastoupit nejen naši zaměstnanci, ale i další smluvní partneři se zimní úklidovou technikou, aby se dařilo přívaly sněhu aspoň trochu zvládat. Za jejich nasazení po celý víkend, často i v nočních hodinách jim patří velký dík! Věřme, že nám síly vydrží i v tomto týdnu.

Foto - 2010Foto - 2010

Nebylo a stále není mnohdy jednoduché přívaly sněhu zvládat. Situaci navíc komplikují neukáznění spoluobčané, kteří si sníh vyhrnuli ze svých vjezdů a zahrad přímo na chodníky nebo do cest, kde z nich vytvořili těžko překonatelné bariéry. Jejich bezohlednost je o to více zarážející, že mnohdy svou činností donutili chodce sejít z chodníku do silnice a aby tomu nasadili pomyslnou korunu, do cesty komunální technice ještě zaparkovali svůj vůz.

Naproti tomu je mnoho občanů, kterým není zatěžko uklidit část chodníku nebo cesty přiléhajících k jejich zahradě a tím znatelně ulehčili práci našim zaměstnancům.

Za to jim patří náš velký dík!
 

 
FotoRudolf Semanský
starosta obce Mukařov
člen o.s. Mukařov-sko

 

B
 
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 

B

Související články a odkazy:


 

 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz