Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Historická stezka mezi Mukařovem a Žernovkou - zamyšlení

15. dubna 2010, Rudolf Semanský

Stromky do aleje podél stezky mezi Mukařov a Žernovkou jsou již jejich "adoptivními rodiči" rozebrány a je skvělé, jak krátký čas stačil k tomu, aby se tak stalo. I když stezka ještě není zdaleka úplně hotová, už jsme se s manželkou po hotové části prošli, a je to hezká procházka, která výrazně zpříjemní cestu do Žernovky nebo Mukařova.

Kromě uvedené stezky a stromové aleje s odpočivadly by se u stezky měly objevit také informační tabule, před památníkem padlých bude nový přechod pro chodce a jistě bude nutné přemýšlet o úpravě veřejného osvětlení.

Snad se nevyplní přepodvědi některých škarohlídů, že podél cesty budou dříve či později samé odpadky, něbo že nějaký vandal stejně stromky nebo místa k odpočinku poničí.

Výsadba stromů, nebo obnovování alejí (a historických cest) je nanejvýš přínosná věc, co mne ale udivilo je že mezi "adoptivními rodiči" stromů je tak málo těch, kteří v minulosti žádali o kácení stromů na svých zahradách a jako náhradní výsadbu navrhli ve svých žádostech vysazení stromů na veřejných prostranstvích... Nezbývá mi, než všechna vydaná povolení tak rok zpátky projít a pozeptat se žadatelů, v čem je problém. Třeba si jen téhle akce nevšimli, mají velkorysejší představu nebo kdo ví....
 

 
FotoRudolf Semanský
starosta obce Mukařov
člen o.s. Mukařov-sko

 

B
 
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 

B

Související články a odkazy:


 

 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz