Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Sváteční fejeton

30. prosince 2007, Martin Holický

VanoceTak snad už máte doma všichni vygruntováno, zameteno, vyluxováno, vypráno, vyžehleno a umytá okna včetně vymeteného komína. Sedíte na židli, v jedné ruce mop, v druhé hadici od luxu a tupě zíráte do pravého rohu na zapomenutou pavučinu.

Včerejší a dnešní útok Hypernovy či Billy jste až na pár šrámů zvládli a odnesly to jen tlumiče vašeho ubohého přetíženého auta. Ale zase máte doma všude nastrkáno takové množství jídla, že teď jen zoufale krčíte rameny a naříkáte, co s tím proboha vším budete dělat. Ve dřezu je 20 kg salátu, ve vaně plavou ploutve a jehličí a smolu ze smrčku máte všude, kam se podíváte, a tak si v duchu říkáte, který šílenec vymyslel nosit si do uklizeného bytu nějakej bordel z lesa.

Františky a purpuru jste letos vynechali, protože loni se následně ozvalo tak silné astma, že jste kašlali ještě na Nový rok. Při lití olova jste si vypálili do nohy cejch, při házení střevíce to zase odneslo okno do zahrady i s tou neprůstřelnou folií. Takže letos se chystáte už jen na to třesení bezem a dát ovocnému stromoví od večeře kosti.Ráno ještě budete přemýšlet, jestli jste přeci jen neměli napéct těch 28 druhů cukroví, aby vás tetky nepomluvily. Ale co, ať si trhnou nohou, rumové kuličky budou stačit, přeci se z těch Vánoc nezblázníte.VanoceNeblázněte, užívejte si !!!!!! Stačí normální úklid jako každý týden, okna by v mrazu myl jen cvok a pokud jde o jídlo…. Vánoce jsou svátky střídmosti a očekávání… Takhle byste akorát mohli očekávat kdy vás zase chytne žlučník.

Vánoce jsou svátky KLIDU, vzpomínek na ty, co tu s námi nejsou, ale hlavně velký dík všem těm, co tu s námi jsou, protože život je dar. Tak neblázněte a zastavte se aspoň na těch pár hodin a vnímejte ten klid, tu vůni jehličí, smoly a cukroví. Zaryjte si do paměti ty rozzářené dětské oči pod stromečkem a buďte šťastní!!!

Na Vánocích je krásné také to, že si v nich každý může najít to své. Ať už věříte ve zrození nového bůžka slunce, věříte v čarovnou moc jmelí, či obdivujete tu magickou kouzelnou noc, kdy je možné nahlížet do budoucnosti. Či jste přijali „staronovou“ podobu Vánoc, jako narození Ježíška a nebo tu úplně nejnovější - červenobílého starce s Coca Colou . Je to úplně jedno, prožijte je tak, jak si sami nejlépe přejete.
 

FotoMartin Holický, Žernovka
člen občanského sdružení Mukařov-sko
zastupitel obce Mukařov

 

B
 
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 

B

Související články:


 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz