Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Naši sousedé v České televizi 3.

Ta naše povaha česká - Nepořádek po česku
11. května 2008, (www.ceskatelevize.cz)

Zatím co v prosinci a lednu jsme se měli možnost v České televizi setkat s našimi spoluobčany, na které můžeme být právem pyšní - Theodorem Pištěkem a Naďou Kuštovou, tentokrát se na druhém kanálu České televize můžete setkat v cyklu Ta naše povaha česká s "Nepořádkem po česku" v Mukařově, Srbíně, Louňovicích a dalších vesnicích.

BinecPořad má sice skoro 1/2 hodiny, ale rozhodně ho stojí za to shlédnout. Při jeho sledování jsem si vzpomněl na svou emailovou komunikaci s panem Hutlou, kterou jsme vedli už více jak před rokem ohledně úklidu veřejných prostranství. Pan Hutla mi zaslal překrásné fotky z dovolené - tuším, že ve Francii. Osázené veřejné plochy květinami, truhlíky v oknech atd. Tohle ale u nás ještě asi dlouho nebude samozřejmostí. Stačí se podívat na krásně upravenou část hráze v Mukařově, o kterou se stará paní Kuštová. Co chvíli jí z ní někdo utrhne nebo i vyryje kytičku :-(

Není zapotřebí se dívat na pořad o Nepořádku po česku. Projdete-li se po našich obcích a rozhlédnete-li se okolo, uvidíte, kdo má za nebo před plotem uklizeno a jak. Abych ale zase nebyl tak negativistický, je tu spousta hezkých zahrádek i předzahrádek, na které je radost se podívat.

Co nám ale radost dělat nemůže, je nepořádek kolem kontejnerů. Hezky se k tomu vyjádřil starosta na diskusním fóru. Přidávat kontejnery do nekonečna nemá cenu. Tohle se nedá svádět na jiné, to je prostě v některých z nás.
 

FotoVít Šoupal
předseda o.s. Mukařov-sko
zastupitel obce Mukařov


 

B
 
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 

B

Související články a odkazy:

B

 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz