Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Výlov mukařovské nádrže

19. dubna 2009, J.Rösler a V.Šoupal

V sobotu 18. dubna proběhl výlov mukařovské nádrže. Rybník byl již několik dní upouštěn, aby mohlo v ranních hodinách proběhnout vše bez problémů. Jen počasí se po letních teplotách z minulého týdne v sobotu trochu pokazilo. Hráz rybníka byla od rána plná jak rybářů, tak pomáhajících mukařovských hasičů i dalších přihlížejících.

Co se nakonec podařilo vylovit? Rybáři z vody vylovili necelé dva tucty kaprů kolem 60 cm, pět metráků malých karásků a jednoho sumce dlouhého 93 cm. Ten je nyní umístěn v tehovském rybníčku a po napuštění nádrže bude vrácen do Mukařova. Nově budou do rybníka nasazeni kapři a v menší míře také štiky, tolstolobiti a líni. Kromě vylovených ryb se rybářům podařilo ulovit spoustu harampádí (viz foto) a naplnit jím velký kontejner. Zároveň došlo k zaslepení 3 odpadních rour, které majitelé nemovitostí z ulice Severní směřovali ze svých septiků rovnou do rybníka :-S.

Rybník a většinu přilehlých břehů má v současné době v pronájmu obec. Starost o rybník zajišťuje pro obec od zimy Rybářský svaz, který pořádal výlov rybníka.

Obě strany rybníka zkrášlují již přes 14 dní lavičky a stolky k posezení včetně košů na odpadky. Strana naproti lesu by měla být do léta zprůchodněna od hráze až k parčíku na návsi. Věřme, že uklizené prostředí vydrží. Poslední dobou si někteří spoluobčané a spoluchataři navykli (kromě vypouštění septiků do vody) vyvážet místo na své komposty zahradní nepořádek právě k rybníku. Nad pořádkem, zde bude bdít rybářská stráž, která bude také moci nepořádníky pokutovat.

Rybáři děkují hasičům za pomoc a těší se na setkání na břehu rybníka s prutem a rybářským lístkem

 
FotoJirka Rösler
zastupitel obce Mukařov
Rybářský svaz
SDH Mukařov

 

 
FotoVítek Šoupal
zastupitel obce Mukařov
předseda o.s. Mukařov-sko
 

 

 B
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 
 

B

Související články a dokumenty:

 • 19.04. 2009 - Fotogalerie z výlovu nádrže v Mukařově 4/2009
   
 • 13.04. 2009 - Voda, pitná a kvalitní, toť stále problém ...
 • 24.12. 2008 - Další problémy s vodou v Mukařově
 • 15.06. 2008 - Problémy s vodou v Mukařově
 • 05.12. 2007 - Veřejná schůze na Žernovce

 •  

   
   počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz