Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Web, reklama a bezpečné prohlížení internetu

24. března 2007, Vítek Šoupal

Dnešní webové stránky už si nevystačí jen s jednoduchou strukturou a hezkou grafikou. Návštěvníci chtějí mít možnost vidět související odkazy, míst možnost si na stránkách vyhledávat, reagovat na články v diskusích. Zároveň (a to platí v případě, že stránky jsou navštěvované), mohou stránky nabízet reklamní plochu pro inzerci.

Rozšíření1) Rozšířené vyhledávání

Po delší době jsem našel čas na aktualizaci funkcí stránek Mukařov-ska. Nemyslím tím teď přidávání článků, které se děje celkem pravidelně 2-3x týdně. Už před 14-ti dny jsem do levého sloupce pod navigaci umístil vyhledávání ve stránkách přes Google. Dnes jsem vyhledávání rozšířil i na stránky obce www.mukarov.cz. Zakliknutím tzv. "Radio Button" si vyberete, kde chcete vyhledávat. Občas se stane, že nejsou nejčerstvější články ještě zařazeny do vyhledávání, ale to asi nevadí. Člověk většinou hledá starší články.

2) Reklamy

Další oblastí, na kterou jsem se zaměřil byla správa reklam. Reklamy na stránkách jsou spojené s tištěným číslem časopisu Mukařov-sko. Umístěním reklamy do časopisu je reklama zároveň umístěna i na web a za příplatek i do pravého sloupce stránek. Před týdnem jsem se na Googlu dostal k systému výměnné internetové reklamy AdSense/AdWords. Tento systém umožňuje webmasterům přidat do svých stránek jednoduše pole, do kterého Google doplňuje reklamu podle popisu dané stránky. Pole Google AdWors s internetovou reklamou teď můžete najít v pravém dolním rohu obrazovky. Doufám, že se osvědčí a přinese zajímavé reklamy na stránky. Popravdě první reklama byla na nějakou japonskou stránku a nebyla vůbec čitelná. Snad je to jen nějaká úvodní moucha.

Máte-li zájem inzerovat na webu nebo v časopisu, tak nás neváhejte kontaktovat na emailu mukarov-sko@volny.cz. Požadavků na reklamu do časopisu začíná být čím dál víc, takže je nutné je brát v pořadí, jak přijdou: "Kdo dřív přijde, ten dřív mele!"

3) Prohlížejte bezpečně

Poslední úpravou je odkaz na stažení internetového prohlížeče Firefox. Odkaz naleznete v levém sloupci pod vyhledáváním. Asi se ptáte, proč byste si měli stáhnout Firefox? Výhodou Firefoxu je, že je přívětivější a bezpečnější než Internet Explorer. Jak je vidět z grafu, skoro 80% návštěvníků stránek našeho webu prohlíží právě internet přes předinstalovaný Internet Explorer. Prohlížení stránek ve Firefoxu je skoro stejné jako v Exporeru. V mnoha případech dokonce snazší. Firefox má například řadu rozšíření, které Vám umožňují si ho doplnit například o předpověď počasí (ForecastFox), blokování reklam na stránkách (AdBlockFox), a mnoho dalších. To co mne přivedlo k Firefoxu, byly problémy s natahováním virů a spyware (špiónů) do počítače přes Internet Explorer, který má spoustu bezpečnostních chyb. S Firefoxem tyto problémy takřka vymizely. Takže až budete příště odvirovávat počítač (nebo i dříve), zkuste si naistalovat Firefox - uvidíte, že Vás chytí.

 Vítek Šoupal
webmaster stránek Mukařov-sko
 

B
 
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 

B

Další převzaté články: 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz