Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Zamrznuto
aneb sypat hrách na upečenou housku

Ilustrační foto29. ledena 2006, Vítek Šoupal

O víkendu se distribuovalo první číslo bulletinu Mukařov-sko. Roznášelo ho svépomocí 10 dobrovolníků z našich řad, kteří se utkali nejen se psy štěkajícími u poštovních schránek, ale hlavně s totálně zamrzlými ulicemi. Když jsem všechny v neděli obvolával, jestli jim nějaké časopisy zbyly, dělili se se mnou o zážitky z toho, jak kde uklouzli, nebo jak si jim kdo stěžoval na zledovatělé silnice.

Vzpomněl jsem si na předvánoční zastupitelstvo, kde se Ruda Semanský ptal na to, jak bude zajištěn úklid silnic letos v zimě - aby to nedopadlo jako vloni. Pro letošní zimu zajistil obecní úřad firmu ze Svojetic, takže se zdálo, že bude vše OK. Zdálo, zdálo, ale nebylo a není.

Nepřísluší mi hodnotit, u koho se stala chyba, ale kdy se ta chyba stala vím naprosto přesně. Když totiž předminulý týden (pátek 20. a sobota 21. ledna) začal sníh tát a na silnicích se vytvořila 20cm břečky, traktor na prohrnutí nevyjel. Následný mráz udělal ze silnic ledová koryta a už ani opožděné poštěrkování(čko), které navíc úřad zajistil dostatečné míře až ve čtvrtek, už není nic platné.

To je jak sypat mák na upečenou housku.
 

PS: V mezidobí už došlo k 1. vážnému úrazu - otřesu mozku. Škoda, že se problémy se sněhem opakují poslední roky celkem pravidelně.
 


 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz