Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Žernovská osmička 2009

19. května 2009, Matěj Mlčoch (www.pozary.cz)

Žernovská osmičkaDne 25. 4. 2009 pořádala jednotka SDH Žernovka okres Praha - východ soutěž s názvem Žernovská osmička. Jednalo se o požární útok se stříkačkami PS8 dle starých požárních směrnic. Tedy družstva v počtu 1+8.

Atmosféra závodu byla výborná, počasí bylo nadmíru nakloněno všem zúčastněným, snad jen počet družstev mohl být početnější, jelikož z přihlášených 12 družstev přijelo pouze 5.

Duch závodu byl v rytmu pohody a spíše recese, než jak známe z klasických závodů v požárním útoku, kdy nejde tak o hasičskou soutěž, jako spíš o atletický výkon.

Závodníci dobře posilněni dobrotami, které nabízel místní hostinský Uzlík ve vojenském stanu, včetně alko a nealko nápojů, na vlastní kůži pocítili, když po dobře odvedeném útoku zklamal třeba strojník, který měl plné ruce práce se starou mašinou nebo když vyplašená čtyřka zapomněla hodit přívodní vedení do kádě.

Pevně doufáme, že příští ročník bude z hlediska počtu družstev silnější a že i diváci si najdou cestu a zavítají do 700 let staré obce Žernovka.
 

 
B

 
FotoMatěj Mlčoch
velitel jednotky SDH Žernovka

 

B  
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 
 

B

Související články a dokumenty:


 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz