Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Zima pokračuje

18. ledna 2010, Rudolf Semanský

Nová sněžná frézaJeště koncem pracovního týdne jsme si mysleli že co se týká sněhu, jsme již z nejhoršího venku, ale v neděli opět začalo silně sněžit a i přes snahu našich pracovníků jsme museli uznat, že s novým sněhem se prostředky, které máme na obci nedá bojovat.

Přibylo nám několik stovek metrů nových chodníků a většina z nich těsně přiléhá k frekventovaným komunikacím, a na tyto již tak dost zasypané chodníky přidávají těžký sníh pluhy vozů silniční údržby. K tomu přičtěme již zmíněné vyhrnování sněhu ze zahrad a soukromých vjezdů a naše frézy a malotraktor s pluhem již tento několikrát poloroztátý a zmrzlý sníh již nedokáží odklidit a dokonce se mezi zmrzlými barierami sněhu dokáží pohybovat jen s obtížemi.

Proto jsme se v nedělní podvečer operativně rozhodli koupit novou výkonnou frézu s vlastním pojezdem, která by v odklízení sněhu měla významně pomoci. Pokud tedy na chodnících v následujících dnech budete potkávat naše zaměstnance s tímto strojem, je to proto, aby naše chodníky byly průchodné a schůdné i v době, kdy boj se sněhem většina měst a obcí již vzdává.
 

 
FotoRudolf Semanský
starosta obce Mukařov
člen o.s. Mukařov-sko

 

B
 
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 

B

Související články a odkazy:


 

 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz