Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Golfovému hřišti ustoupí část staré zástavby

1. dubna 2008, Vítek Šoupal

GolfSpolečnost Forset Golf plánuje rozšíření tréninkového odpaliště na Vojkově na standardní 14-ti jamkové hřiště. Golfovému sportu bude muset, kromě částí Janovického lesa, také částečně ustoupit zástavba v katastru Mukařova, Srbína, Tehovce a Svojetic. Ambiciózní projekt má být dokončen do roku 2012. Předcházet mu bude výkup pozemků a nemovitostí.

Koncept hřiště zasazeného do lesního prostoru není nový. Na základě podobných plánů se realizuje projekt obnovy Klánovického golfového hřiště. Ten sice narazil na nepochopení části klánovických občanů (viz článek na serveru Říčansko.info Klánovice: budou mít les nebo golf?) podobné problémy však společnost Forset Golf v okolí Mukařova nepředpokládá.

Podle vyjádření jednatele společnosti Forset Golf, by mělo být v dané záležitosti každým dnem vydáno územní rozhodnutí říčanským stavebním úřadem. Některá obecní zastupitelstva již dala k realizaci projektu na jejich katastru souhlas. Mukařovské se bude touto otázkou zabývat na svém dubnovém zasedání.

Forset Golf slibuje od realizace záměru zvýšení životní úrovně v mikroregionu spolu s rozvojem turistiky a rozšířením počtu pracovních míst. Vyjádření říčanského stavebního úřadu se nám bohužel přes opakované dotazy nepodařilo získat.

Schematický náčrtek umístění jednotlivých jamek naleznete na mapce níže. Světle zeleně je vyznačena již existující dráha na Vojkově.
 

Golf Mukařov
 
 

Vítek Šoupal
 

 B
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 
 

B

Související články a dokumenty:


 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz