Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Mikuláš naděloval v mateřském centru

10. prosince 2007, Katka Čadilová

Mateřské centrumMikuláš naděloval mukařovské drobotě o den dřív.
Na tom, že Mikuláš chodí do škol a školek většinou jindy, než mu přikazuje běžný kalendář, není nic divného. V Mukařově ale měl 4. prosince opravdu napilno. Nejen, že naděloval v místní školce, ale poprvé navštívil také děti v Mateřském centru, tedy v jeho prozatímním působišti v předsálí mukařovské sokolovny.

Na první větší akci Mateřského centra se sešlo na třicet dětí od miminkovského do předškolního věku v doprovodu maminek, tatínků, babiček i dědečků. Odvážnější dokonce Mikuláši, čertovi a dvojici krásných andělů, či spíše andělek, předvedly říkanky a tanečky, které se v mateřském centru už stihly naučit, a Mikuláši trvalo pěkně dlouho, než rozdělil všechny dárky. Podle toho, co četl ze své kouzelné knihy, byly všechny děti tak hodné, že čert ani nemusel ukázat, co jistě dovede.

V novém roce chystá Mateřské centrum rozšířený program – vedle úterních odpo-lední (15-17 hodin) v sokolovně, kde se vyřádí hlavně větší děti, jsou připraveny pravidelné středy pro mimina a batolata a výtvarné čtvrtky, oboje od 15 hodin v budově školní družiny v Příčné ulici. Aby se tam dětem i maminkám v nových prostorách opravdu líbilo, pokusily jsme se místnost ještě více zútulnit. Jak se nám to povedlo, napoví fotky na našem webu - největší podíl má určitě paní Pavla Kroupová, která dětem namalovala na zeď pohádkovou krajinu. Více viz (www.mcmukarovsko.estranky.cz).

 
FotoKatka Čadilová
Mateřské centrum Mukařov-sko
 

 B
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 
 

B

Související články a dokumenty:


 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz