Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

A je to! Mukařov má dětské hřiště

10. září 2008, Jana Šoupalová

V minulém čísle dvouměsíčníku psala Katka o tom, jak připravujeme montáž hřiště a kdo všechno na jeho výstavbu poskytl prostředky a kdo se chystá přiložit ruku k dílu. To jsme ještě teprve doufaly, že se vše podaří a hřiště opravdu otevřeme. V době, kdy se termíny neustále posouvají a požadované finanční prostředky navyšují, se nám toto doufání zdálo velmi naivní. Ale snaha nás a vás všech se vyplatila a 1.9. jsme (za mírného deště) opravdu slavnostně otevřely hřiště v areálu družiny pro použití široké veřejnosti (viz fotogalerie - ZDE).

Děkujeme všem firmám i jednotlivcům za pomoc. Je to vaše zásluha, že děti z Mukařova se mohou přijít vydovádět na Hrad Mokřina od firmy Tomovy parky s.r.o. Podařilo se ještě přidat jednoho houpacího koníka pro nejmenší a také umístit pod stromy pískoviště, bez kterého se správné hřiště asi nemůže obejít. Kdykoli jdu kolem a vidím, kolik dětí si na hřišti i v posledních chladnějších dnech hraje, mám za vás za všechny dobrý pocit.

Mateřské centrumUrčitě mohlo být na hřišti spousta věcí jinak. Kolik lidí na hřiště přijde, tolik bude vždy existovat názorů, jak mohlo být co uděláno. Ale věřte, že jsme se snažily najít dle našeho vědomí a svědomí ten nejlepší kompromis mezi nabídkou na trhu, zvoleným místem pro hřiště a dostupnými finančními prostředky. A myslely jsme především na naše děti, aby si mohly hezky hrát! (Což se odrazilo například na volbě dopadového materiálu. Písek práší a děti si ho odnáší domů v botách a oblečení – už ho máme také plnou předsíň – ale když ony se děti tak rády „popelí“...) A ještě jedna prosba – Prosíme, v areálu hřiště NEKUŘTE!

 
FotoJana Šoupalová
Mateřské centrum Mukařov-sko
 

 B
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 
 


B

Související články a dokumenty:


 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz