Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Další nehoda v Říčanech

1. srpna 2008, Vítek Šoupal

V Říčanech se ve středu opět stala kuriózní dopravní nehoda na Černokostelecké na zpomalovacích opatřeních u Olivovny. Nabízí se otázka, jak bezpečné tyto zpomalovací prvky jsou?

Minulý týden nepozorný řidič-ka (?) v ranních hodinách najel na zpomalovací panely v prostřed vozovky a otočil auto na střechu. Auto tak zablokovalo polovinu přechodu a kolona aut sahala až po Mukařov. Jen co auta rozjezdila střepy z rozbitého auta, které po nehodě zůstaly na zemi u přechodu, ale přišla další podobná nehoda.

Tuto středu (30.7.2008) v odpoledních hodinách se jinému řidiči podařil takřka podobný manévr, avšak s tím, že po nájezdu na barieru ji auto přeskočilo a zaseklo se na přechodu mezi panelovými zábranami (viz obrázek níže). Než došlo k vyproštění vozu, mohla tak auta "okolo" nehody projíždět z obou stran.

Město Říčany zpomalovací opatření na Černokostelecké vybudovalo již podruhé. První pokus před cca 2 lety skončil neúspěšně, když během 14-ti dnů po instalaci do obou také narazila auta. bariéry pak byly staženy. Při instalaci nových zpomalovacích prvků došlo k rozšíření prostoru na stranách silnice, kde se auta mohou vyhnout. Jak je vidět, asi to nestačí.

Foto Nehoda Říčany - detail Foto Nehoda Říčany


 

FotoVít Šoupal
předseda o.s. Mukařov-sko
zastupitel obce Mukařov


 

B
 
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 

B

Související články a odkazy:

B

 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz