Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Naučná stezka „Po stopách kameníků“ otevřena

10. dubna 2012, Zápraží.eu

Louňovice – Navzdory velmi vrtkavému a studenému počasí byla prvního dubna 2012 za účasti asi dvou stovek návštěvníků úspěšně otevřena nová naučná stezka na Říčansku. Tato vzdává hold kamenické tradici Louňovic, Žernovky, Mukařova, Svojetic a Struhařova.

Stezka, začínající právě v Louňovicích, má tři okruhy. Celý okruh se 13 zastaveními měří 25km, větší okruh 18km a menší jen 7km. Projekt realizovalo občanské sdružení Mukařov-sko z dotace Programu rozvoje venkova Leader z výzvy MAS Říčansko. Na realizaci spolupracovaly partnerské obce a také svazek obcí Ladův kraj. Leták s trasou a informacemi je k dostání v Infocentrech.

„O slavnostní atmosféru při otevření stezky se postaraly zástupkyně obce Baráčnické ze Svojetic, které návštěvníky vítaly chlebem a solí i výbornými koláči,“ prozradil jeden z hlavních „tvůrců“ stezky místostarosta Mukařova Přemysl Zima.

Slavnostní přestřižení pásky doprovodily písničky žáků ze ZŠ v Mukařově. U Kamenického skanzenu v Louňovicích především děti obdivovaly šikovné ruce místních tradičních řemeslníků s ukázkami výroby – řezbáře, kameníka, hrnčířku a keramičku.

Velký zájem dospělých návštěvníků byl o prezentacistezky v sále restaurace U Huberta, kterou doplnily zajímavé přednášky O. Krutského o historii kamenických rodů v Louňovicích a zvoničkách na Mukařovsku a okolí.

„Na závěr patří poděkování všem, kdo pomáhali s přípravou a organizací této vydařené akce a také všem, kteří se zúčastnili. Pevně věříme, že stezka bude plnit svůj účel a spousta lidí vyrazí na příjemnou a poučnou procházku,“ uzavřel pan Zima.
 

B
 
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 

B

Související články a odkazy:


 

 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz