Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Den na hov..

22. října 2008, Vítek Šoupal

KoninecZnáte to, někde je den prostě na hov.. ("TO"). Tak jako třeba dnes. Podzimní sychravé počasí na náladě nepřidá. Vykročil jsem pravou nohou z domu, ale nebylo to nic platné. Hned za bránou ležel pozdrav od zdatného valacha, možná kobylky. Stálo "TO" opravdu za to.

Podobné pozdravy z dílny některých místních psích miláčků jsem si zvykl uklízet z trávníku naší předzahrádky už celkem pravidelně. Nečiní mi to žádnou velkou radost - komu by také činilo? Myšlenkové pochody majitele takového psa mi sice unikají, ale mám už dostatek rozumu na to, abych se nesnažil rozumět každému hov..

Že mi "TO" nedá, a svou zahrádku od podobných ozdob/pozdravů očišťuji je nasnadě. Zelený posekaný trávník se přeci jen vyjímá lépe bez nich. Abych, ale všem psům a jejich majitelům nekřivdil, jsou i tací, kteří "TO" po svém miláčkovi uklidí.

Vraťme se ale k rannímu mega-pozdravu. Spěchal jsem do práce. Mírně jsem zaspal. Snídani jsem nestihl. Rychle se rozloučil s rodinou a teď "TO" nadělení. Otvírám bránu a přemýšlím, co s "TÍM". Čas mne tlačí. Musím být včas na schůzce. "TO" tu ale nejde nechat. Umístění na silnici napovídá, že jestli "TO" neodklidím teď ráno, tak "TO" bude odpoledne při mém návratu rozježděné až dolu po ulici.

KoninecNedá se tedy nic dělat. Letím do garáže, beru velkou lopatu a spěchám na "TO". Ještě, že máme kompost, kam "TO" mohu vyklopit. Dvě velké lopaty svědčí o tom, že koníček nebyl žádný podvyživka. Příští rok budeme mít velké okurky a cukety. Ulice očištěna. Kompost pohnojen.

Teď ještě vysvětlit obchodnímu partnerovi, proč jedu pozdě? Vymlouvat se na "TO" asi nepůjde. Naštěstí je zase zácpa na dálnici a tak oba dorážíme se zpožděním. Ty zácpy se občas hodí - i když by někdo řekl, že jsou na "TO".

 
FotoIng. Vít Šoupal, Mukařov
předseda občanského sdružení Mukařov-sko
 

B
 
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 

B

Související články:

  • 27.07. 2008 - Soutěž o nejkrásnější zahrádku Mukařov-ska
  • 27.04. 2008 - Den Země a sázení topolů
  • 14.01. 2007 - Máme rádi zvířata ... a psí výkaly

  •  

     
     počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz