Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Za 3 rohy a 75 let Sboru dobrovolných hasičů v Mukařově

Hasiči9. září 2006, Michal Pokorný

Mukařov 9.9.2006 - celkem 15 hasičských zásahových jednotek se zúčastnilo praktického výcviku. Akci pořádal jako každoročně Hasičský záchranný sbor ČR ve spolupráci s Okresním sdružením hasičů Praha-východ a Sborem dobrovolných hasičů v Mukařově. V Mukařově byla v rámci výcviku již tradičně uspořádána soutěž „Za tři rohy“, která prověřila znalosti bojového řádu. K tomuto účelu byla využita ko-telna místní základní školy a přilehlé okolí.

Součástí letošního ročníku byly oslavy 75. výročí založení hasičů v Mukařově. Místní sbor připravil ukázku současné i historické techniky a výstavu fotografií z dlouholeté činnosti. Během slavnostního vyhlášení byla předána celá řada ocenění. Mezi nejcennější patří medaile Za mimořádné zásluhy, kterou předal mukařovskému sboru starosta krajského a člen Ústředního Sdružení hasičů Čech Moravy a Slezska pan Josef Páv.

Po oficiálním ukončení připravili pořadatelé pro družstva, jednotlivce i ostatní zájemce soutěže v přetahování lanem a běhu na gumě. Závěr oslav patřil přátelskému posezení s živou hudbou a tanci pod širým nebem.

Výbor SDH děkuje Obecnímu úřadu Mukařov, základní škole Mukařov, Miroslavu Guntherovi ml. a všem ostatním, kteří se podíleli na přípravě, nebo přispěli k hladkému průběhu těchto oslav.
 

Michal Pokorný, Mukařov
velitel SDH Mukařov
 

B
 
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 

B

Související články/odkazy:


 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz