Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Novinky ze Srbína, aneb možná i dřevosochařské sympozium

23. ledna 2011, Lída Třeštíková

Srbín včera :-)

Kdo tentokrát nepřišel na Srbínský sousedský jarmark, konaný již tradičně na Zlatou adventní neděli (19.12.2010) od tří na návsi, velmi prohloupil. Děti si věštily budoucnost z odlitého vosku a vyráběly drobnůstky pro blízký Štědrý den. Největší úspěch měly české vrkoče neboli svícínky z jablek ozdobené tradičně kořením hřebíčkem a netradičně želé bonbony.

Pod lípami svítila betlémská jeskyně vytesána do hromady sněhu a skoro živé malované figury připomínající narození Ježíška i vánoční stromek ozdobený blýskavými kometami (mimochodem na návsi je stále k vidění), vonělo cukroví, čaj a svařené víno ...a atmosféru rozjásala živá kapela tří kytar a basy! Muzikanti, sousedé Srbínští - Jiří Holoubek, Pavel Peroutka, Vašek Merta a Štěpán Gažda rozezpívali celou ves a rozzářili tak všem předvánoční čas.

Závěrem večera se ještě losovala tombola o první cenu, Vlastinčinu vánočku, a spoustu drobností. A tak nikdo neodešel s prázdnou. Že se sousedské setkání podařilo, za to děkuji Dance, Janě, Přemkovi, Patrikovi, Vlastince, Milanovi, Lence, Mařence, Helče za pomoc, paní Šavrdové za vymalování betlému, a vám všem za to, že jste tak milí sousedé!

 

Srbín dnes a zítra :-)

Cílem sdružení pro Srbín, jak víte, je nejen pořádat akce pro děti i dospělé, ale také pečovat o kus našeho prostoru k bydlení.

Bohužel žádost o dotaci z ROPu na rekonstrukci návsi (a chodník) byla v minulém roce neúspěšná. Nicméně nesmíme ztratit naději. Na náves bude obec podávat žádost letos znovu.

Sdružení navíc samo podalo v lednu na Středočeský kraj další dvě žádosti – na dobudování hřiště v Třešňovce resp. doplnění o multifunkční sportovní hřiště a na dřevosochařské sympozium „Pocta Josefu Ladovi“, které by obohatilo naši obec o velké dřevěné sochy. Držte nám tedy palce, ať se letos zadaří.

 
FotoLída Třeštíková, Srbín
o.s. Pro Srbín

 
 
 
 

B  
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 
 

B

Související články a dokumenty:


 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz
 
www.werco.cz www.vodnikralovstvi.cz /zahradka www.mukarov.cz web@mukarov.cz