Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Kolik bude muset ještě zemřít lidí než budeme mít kruhák ?

29. září 2008, Vítek Šoupal

KruhakPřed dvěma měsíci jste si mohli právě na tomto místě přečíst výzvu zastupitelstva obce k podpisu petice na podporu výstavby kruhového objezdu na křižovatce na Budech – zaměřenou mimo jiné proti obstrukcím manželů Holovských, kteří již takřka 3 roky brání svými odvoláními její výstavbě. Děkujeme všem, kteří ji již podpořili.

Smutný příběh křižovatky na Budech si na konci prázdnin připsal na své konto dalšího mrtvého (viz článek níže na stránce). V posledním roce je to již druhý "smrťák". Drobných nehod a odřených plechů nepočítaje. Po opravě silnice II. třídy před létem Krajem se situace mírně zlepšila, ale každý kdo touto křižovatkou od Srbína či Žernovky projíždí mi dá za pravdu, že najet na hlavní silnici je o strach.

Maraton vydávání povolení na stavbu křižovatky doplňovaný často nesmyslnými odvoláními se opět pohnul o kus dopředu. Stavební úřad v Říčanech vydal 11.9. 2008 opět Územní rozhodnutí na stavbu kruháku a nyní se čeká, zda a kdo se odvolá.

Osobně věřím, že konečně zvítězí rozum. Řada studií, které si stěžovatelé vyžádali, potvrdila, že vybudováním kruhové křižovatky dojde dokonce k mírnému snížení hluku v lokalitě a že statika domů není nijak ohrožena. Vybudováním chodníků podél objezdu navíc dojde ke zvýšení bezpečnosti pro pěší a celkové řešení křižovatky zabrání parkování kamionů, dodávek a jiných vozidel v křižovatce, která brání výhledu na přijíždějící auta.

Kdy se tedy křižovatky konečně dočkáme? To opravdu nevím. Kraj na tuto investici blokuje ve svém rozpočtu peníze již 3 roky a věřme, že ještě chvíli vydrží. Po říjnových krajských volbách mohou (ale nemusí) nastat změny v investičních preferencích, a tak si můžeme nad promarněným časem a prostředky za studie, které již jdou do miliónů, jen postesknout.

Opakovaně bych tímto chtěl apelovat na všechny, jichž se to týká, aby ještě jednou vzali rozum do hrsti a pomohli problém vyřešit. Věřím, že si nikdo nepřeje, aby došlo k dalším smrtelným nehodám, a aby Kraj nakonec přistoupil k zdlouhavému procesu vyvlastňování pozemků, který jsou v územním plánu určen na veřejně prospěšnou stavbu – "kruhák".

B

V Mukařově u Prahy zahynul při srážce spolujezdec
30. srpna 2008, ČT24.cz

Foto nehodaMukařov - Středočeští policisté zatím během posledního prázdninového týdne zaznamenali jedinou tragickou nehodu.

V Mukařově u Prahy v sobotu zahynul spolujezdec v osobním autě, které narazilo do stojícího vozu. Řidič vozu Fiat Uno narazil v časných ranních hodinách do Škody Fabia stojící na křižovatce. Při nehodě zemřel spolujezdec v prvním vozu.

Středočeští policisté společně s krajským úřadem přichystali na tento víkend rozsáhlou dopravní akci Bezpečný návrat, během níž nasadili do terénu 850 příslušníků a 13 radarů. Podobně jako koncem loňského léta u silnic "hlídkují" také papírové figuríny policistů. Policisté chtějí zabránit zejména jízdě pod vlivem alkoholu a překračování povolené rychlosti. Akce je zaměřena také na nezodpovědné motorkáře...

B

Auto přerazil o strom
12. června 2008, Blesk.cz

Pravděpodobně nepřiměřená rychlost může za ošklivou nehodu, která se stala v noci ze středy na čtvrtek u obce Mukařov. Zemřel při ní řidič.

Nehoda u obce Mukařov ve směru na Doubek si vyžádala lidský život. Řidič auto podlehl těžkým zraněním. Na místo přiletěl i vrtulník záchranné služby. Odvezl do nemocnice těžce zraněného spolujezdce, který teď bojuje o život. Zdá se, že za nehodu může nepřiměřená rychlost, vše se vyšetřuje.

Foto nehoda Foto nehoda

B
 
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 

B

Související články a odkazy:

B

 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz