Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Nepořádek v lese a v nás

8.8. 2008, Jiří Šoupal senior

Neporadek v lese MukařovskémNa svých cyklistických toulkách po krásném Mukařovsku se zálibou pozorujeme krásy přírody a lesů. Bohužel stále více a více se setkáváme s jevy, nad kterými slušný člověk zůstává stát v úžasu.

To co můžete vidět na obrázku (a dále pak ve fotogalerii - ZDE) je dílo – představte si – Homo Sapiens. Stále a stále ve své omezenosti a pohodlnosti vyváží do krásných lesů kolem nás své odpadky a věci, které by přijal za drobný peníz každý sběrný dvůr.

Další skupina „omezenců“ sousedících s lesy vyváží ze svých zahrad vše co poseká, ostříhá a pořeže nebo co jim spadne ze stromu. To jsou ti, kteří neznají, co je potřebný kompost v rohu zahrady a myslí si, že chrám lesa vše snese a spolkne. Namnoze si také pletou les s parkovištěm a své vozy namísto na zahradu umísťují mezi břízky či smrčky na okraji.

Ne že by dříve nebylo divokých skládek, ale to co můžeme dnes vidět v okolních lesích je opravdu smutné. Kam se poděla kultura zdejších lidí? Co asi běhá takovým lidem hlavou, když vyvezou lednici, modrý pytel s odpadky nebo horu padančat do lesa?

Přitom obec 2x ročně pořádá bezplatný sběr nebezpečného odpadu spolu s velkokapacitními kontejnery. To je takový problém nechat lednici či cokoliv jiného za domem a na jaře nebo na podzim ji odvézt na jedno ze 4 sběrných míst? Tohle hlava nebere!

 
 
Jiří Šoupal, Praha/Mukařov
 

B
 
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 

B

Související články a dokumenty:


 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz