Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Zimní zprávy ze školky a školičky

12. února 2011

Zima v mateřské školce
Zuzana Tůmová

V měsíci prosinci bylo v mukařovské školce spoustu akcí, které se vydařily. Jednou z nich byla mikulášská nadílka, se kterou nám opět pomáhali hasiči z Mukařova, kterým ještě jednou děkujeme.

Vánoční Benefice byla 14.12. v mukařovské sokolovně - vystupovaly děti z naší školky a jejich program se všem velice líbil. Na konci se i tančilo. (Poděkování patří všem dětem, celému kolektivu z MŠ, panu M. Pokornému, panu Malínkovi, paní Dobruské, žákům ZŠ, panu Týcemu a všem rodičům). Výtěžek z této akce byl použit na zakoupení hraček a didaktických pomůcek pro naše děti.

20.12. byla pro děti přichystána v sokolovně pohádka O líném Honzovi a zároveň se uskutečnil i Ježíšek v MŠ

MŠ Mukařov3. ledna bylo slavnostní otevření nové třídy, kterého se spolu s novými dětmi účastnili i náměstek středočeského hejtmana Miloš Petera, místostarosta Mukařova Ing. Přemysl Zima a rodiče nových dětí. Celé dopoledne bylo slavnostní, radostné a bylo zajištěno malé občerstvení. První týden chodily nové děti do školky pouze dopoledne, aby si hezky zvykly na své kamarády i nové paní učitelky. Přejeme všem, aby se jim ve školce líbilo.

Další akce MŠ v lednu byla 17.1. navštěva předškoláků v první třídě ZŠ Mukařov.

V únoru nás čekaji: 2.2. - pohádka v MŠ: “Kubův bolavý zoubek“, 10.2. - Srdíčkový den, 14.2. - uzavření MŠ z důvodu odstávky proudu v Mukařově, 8.3. - Den otevřených dveří před zápisem do MŠ. Rodiče si mohou prohlédnout celou mateřskou školu, včetně provozních prostor i školní zahrady. Budou jim také zodpovězeny dotazy, týkající se přijímání dětí do MŠ. 15.3. proběhne zápis do MŠ - veškeré informace budou na plakátech po celé obci, na webových stránkách školky a obce Mukařov. V Březnu se děti mohou ještě těšit na dřevíčkovou dílnu nebo návštěvy solné jeskyně v Říčanech. O dalších akcích Vás budeme průběžně informovat.

 
FotoZuzana Tůmová
ředitelka MŠ Mukařov
web školky:
www.msmukarov.estranky.cz 
 
 

Ze života alternativní školičky
Veronika Vaněčková

AŠ - IH MukařovV prosinci děti z Integrované herny – alternativí školičky v Mukařově připravily svým rodičům malé předvánoční vystoupení, během kterého předvedly, co vše se ve školičce naučily.

Kromě množství básniček a písniček zahrály i krátkou inscenaci pohádky O veliké řepě. Další takové setkání plánujeme na květen k příležitosti svátku maminek. V únoru chystáme karneval, v červnu pak oslavu dne dětí – sportovní den.

Úspěšně pokračujeme ve spolupráci s MŠ Mukařov, kam jsme zváni na divadelní představení a s příchodem jara plánujeme další společné akce. Díky této situaci mohou děti přijít do sociálního kontaktu se širším kruhem svých vrstevníků, ozkoušet, jak to chodí ve „veliké školce“, protože u nás je kolektiv cca 15 dětí.

Některé naše děti byly přijaty k docházce do nově postavené třídy státní MŠ, která se otevírala v lednu. Uvolnilo se tím pár míst, které Vám máme nyní možnost nabídnout.

Přijímáme děti od 3 let věku na 1-5 dní v týdnu dle Vaší volby a kapacity školičky. Provoz je od 7:45 do 12:00h.; jídlo nezajišťujeme. Každý den má své širší konkrétní zaměření. V pondělí výuka angličtiny pro nejmenší (zajišťuje smluvní agentura), v úterý rozšířená hudební výchova a základy hry na flétnu, ve středu výtvarná činnost, čtvrtek je vyhrazen pro cvičení, v pátek jsou pracovní a výtvarné činnosti. Ve třídě jsou přítomni dva pedagogové – paní učitelka Dana a pan učitel Lukáš, takže výuku a péči o děti lze opravdu individualizovat.

Každý měsíc posíláme všem rodičům dětí, které navštěvují školku, aktuální výukový program. V jeho rámci budou od jara opět organizovány výlety a kulturní akce. Další informace jsou na www.iherna.webnode.cz nebo Vám je rádi poskytneme, pokud napíšete na emailovou adresu ih.skolicka@gmail.com. Také můžete využít telefonní kontakt +420 603 517 530. Ozvěte se, přijďte se podívat, rozhodněte se. Přesvědčte se sami. Těšíme se na spolupráci.

 
FotoVeronika Vaněčková
za kolektiv Integrované herny
web školky:
iherna.webnode.cz 
 

 B
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 
 

B

Související články a dokumenty:


 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-11 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz