Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Problémy s vodou v Mukařově

15. června 2008, Rudolf Semanský a Vít Šoupal

VodaOd 6. do 13. června se Mukařov potýkal s problémem nepitné vody. Přesný důvod znečištění a zápachu nebyl sice zjištěn, avšak s největší pravděpodobností byl na vině velký jednorázový odběr vody – zřejmě na bazén některého z našich spoluobčanů.

Vodárny doporučují, abyste velký odběr vody konzultovali předem s vodohospodářským dispečerem. V důsledku neplánovaného většího odběru totiž můžete způsobit přerušení dodávek, zakalení vody či její nedostatek. Může totiž dojít k rozpohybování vody v celém potrubí, zvláště pak u staršího litinového vedení a větví u chatových oblastí, kde voda přeci jen déle stojí. Několikrát prováděné rozbory již následně neprokázaly žádné znečištění. Situace, kdy voda lehce zapáchá se však čas od času opakuje a obec proto vyžaduje na provozovateli Veolia přísnější kontroly kvality vody.

Vodohospodáři také doporučují napouštět bazén pomalu a mimo špičku. Zájemci o plný bazén mohou také využít dovoz vody cisternou na základě telefonické objednávky. Bližší informace o této placené službě 1.SčV poskytuje v call centru na uvedeném telefonním čísle Zelené linky. V případě jakýchkoliv dotazů či připomínek ke kvalitě vody kontaktujte bezplatnou Zelenou zákaznickou linku Veolia na čísle 800 45 45 45.


 

 B
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 
 

B

Související články a dokumenty:

 • 05.12. 2007 - Veřejná schůze na Žernovce
 • 30.09. 2007 - Kanalizace a vodovod pro Srbín a Žernovku
 • 18.08. 2007 - Nová kotelna ve škole a voda pro Žernovku
 • 20.12. 2006 - Kontrola stavu kanalizace v obci
 • 06.07. 2006 - Žernovská voda III. - odpověď na dopis
 • 27.05. 2006 - Žernovská voda II.
 • 30.03. 2006 - Žernovka na suchu

 •  

   
   počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz