Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Starosti starosty - březen 2010

31. března 2010, Rudolf Semanský

Jaro je tu a s mizejícími zbytky tajícího sněhu se začínají objevovat důsledky letošní zimy. Poškozené silnice, podmáčené nebo místy vodou podemleté chodníky, zbytky štěrku a posypového materiálu na okrajích vozovek, nepořádek na trávnících, zažloutlá a špinavá tráva – s trochou nadsázky by se dalo říci, že to jaro působí při představě, co vše nás čeká, poněkud depresivně.

Naštěstí to ale není tak hrozné, jak by se z úvodních řádků mého příspěvku mohlo zdát – s tolik očekávaným zlepšením počasí se chystá spuštění několika projektů, které naši občané jistě ocení – ať již je to budování chodníku podél silnice z Mukařova do Žernovky, instalace odpadkových košů a nebo dokončení osazování čekáren na autobusové zastávky.

U posledně zmiňovaného bych se rád zastavil, neboť oproti loňskému roku, kdy zastávky dodala firma, jež přístřešky pro zastávky vyrábí (i když pravda s mírným zpožděním a po urgencích), letos se přes zimu do výroby čekáren pustili sami techničtí pracovníci obce a myslím, že výsledek je plně srovnatelný, ne-li lepší než od dodavatelů na našem trhu - a co je nejdůležitější – za nesrovnatelně nižší cenu.

Ostatně – v souvislosti s našimi zaměstnanci chci zmínit nejen tyto čekárny – možná málokdo ví, že jsme díky nim zcela soběstační i po technické stránce – před zimou si sami vyrobili radlici na sníh pro úklid chodníků, kabinku na traktor chránící před nepřízní počasí a další „drobnosti“, včetně drobných oprav techniky atd., které nám tak dobře pomohly vypořádat se s letošní zimou.

Zima již snad ale opravdu skončila a s jarem je spojen i úklid – ať již na vlastním pozemku každého z nás a nebo v obci – v dubnu nás čeká svoz velkoobjemového a nebezpečného odpadu, který bude opět organizován na tradičních stanovištích v obcích, ale poměrně novou a zatím nepříliš rozšířenou službou je také svoz bioodpadu, který začne být aktuální v jarních měsících. Rád bych apeloval na všechny, komu připadá ještě stále pohodlnější a levnější vyvážet zbytky ze zahrad a posekanou trávu kamsi za plot, případně na okraj lesa, aby se zamysleli nad touto možností a pohodlně si zajistili za cca 1000,- Kč pravidelný svoz bioodpadu.

Čeká nás poslední rok volebního období – v době psaní tohoto příspěvku vlastně již jen poslední půlrok a tak myslím, že si mohu dovolit trochu rekapitulovat. Dříve než tak učiním, chci připomenout, že nás v letošním roce čekají volby do Parlamentu ČR – již v květnu a také podzimní volby do zastupitelstev obcí. Sdružení Mukařov-sko chce i nadále pokračovat v práci pro obec prostřednictvím svých zastupitelů a spolu s dalšími sdruženími v obci již dnes připravuje společnou kandidátku a program na další období.

Za ty čtyři roky se jak doufám podařilo realizovat spoustu prospěšných akcí, které tu teď nechci vyjmenovávat za prvé proto, že se domnívám, že bych si možná už nevzpomněl na všechny a také proto, že většina z nich jsou výsledkem týmové práce.

Často se s Vámi potkávám v obci, probíráme nejen problémy, ale i to co se podařilo. Nejednou jsem zaslechl názor, že se nám podařilo dostát většině předvolebních slibů a naplnění programu. Jsem rád, když to slyším, ale nelze zapomínat, že spousta věcí je ještě před námi. Lidská paměť je věc ošidná a přiznám se, že sám jsem mnohdy překvapen, když rekapituluji uplynulý rok, co vše jsem ve shonu projektů a akcí na obci z toho „zapomněl“.

Právě na Vás bude nakonec zhodnocení celého našeho volebního období a práce v něm a toho, zda jsme své sliby splnili, či nikoliv. Přeji příjemné a slunečné jaro!

 
FotoRudolf Semanský, Mukařov
starosta obce Mukařov
člen o.s. Mukařov-sko

 

B
 
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 

B

Související články:


 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz