Slunko
Mukařov-skoMukařov, Srbín, ŽernovkaMukařov, Srbín, Žernovka
Občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a ŽernovkuObčanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku
MukařovSrbínŽernovkaŽernovkaKostel

Články ..^

Obama a Medveděv zastaví provoz v ulicích

1. dubna 2010, Vítek Šoupal

Americký prezident Barack Obama potvrdil, že podepíše se svým ruským protějškem Dmitrijem Medveděvem dohodu START o jaderném odzbrojení ve čtvrtek 8. dubna v České republice. Rozptýlil tak spekulace se kterými jako první přišla Televize NOVA na svém serveru TN.cz. Policie v Praze a Středočeském kraji do ulic nejméně pět tisíc lidí v uniformách blíže nespecifikovaný počet strážníků v civilu.

"Rok po své návštěvě v Praze bych rád oznámil, že Česká republika, náš blízký spojenec, souhlasila a 8. dubna mne a prezidenta Dmitrije Medveděva přivítá v Mukařově u Říčan," oznámil prezident Barack Obama na tiskové konferenci, která se konala v souvislosti s představením nové dohody o jaderném odzbrojení.

Potvrdil tak informace, které se v médiích objevily už ve středu. (viz Podepíší USA s Ruskem dohodu o odzbrojení v Praze)

Zdroj iDNES

V malé vísce na okraji Prahy tak začaly přípravy na příjezd americké a ruské hlavy státu. "Zatím byla pouze potvrzena schůzka, oficiálně se ale na nás ještě nikdo neobrátil," řekl mluvčí policejního prezidia Jana Jelšová. Podle ní policie čeká na žádost ministerstva zahraničí, které by mělo požádat o zajištění bezpečnostních opatření. "Neznáme program ani další podrobnosti," uvedla Jelšová. "Jakmile přijde oficiální žádost, budeme se tím samozřejmě zabývat," doplnila mluvčí.

K plánované schůzce se ale nepodařilo získat oficiální vyjádření mukařovského obecního úřadu. Podle dobře informovaných zdrojů však mukařovští o plánované schůzce věděli již minimálně od poloviny loňského roku. Nasvědčuje tomu fakt, že vloni v létě začali s opravou obecního úřadu, která vrcholí v dnešních dnech. Přípravy jsou v plném proudu také v restauraci U Kostela, kde se zřejmě odehraje následný raut, který završí slavnostní obřad podpisu dohody START.

Po zkušenostech s návštěvou Baraka Obamy v Praze v loňském roce doporučuje policie občanům, aby zvážili setrvání v místech, kde bude docházet k uzávěrám z důvodů průjezdů vládních kolon.


 

Vítek Šoupal
 

 B
Zapojte se do DISKUSE - ZDE ..^
 
 

B

Související články a dokumenty:


 
 počítadlo M u k a ř o v - s k o   2005-9 (c)   -   mukarov-sko@volny.cz